ŞirketOrtağım’dan SmartCV’ye Yatırım

ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı, kurumsal şirketlerin kolay ve etkin bir şekilde işe alım yapmaları ve adayların farklı bir iş başvurusu deneyimi yaşayabilecekleri SmartCV isimli girişime yatırım yaptı.

ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı öncülüğünde iş dünyasının önde gelen 10 Melek Yatırımcısından 6 Milyon TL şirket değerlemesi ile ilk tur yatırım alan SmartCV Teknoloji AŞ unvanlı bu girişime Hatko Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Hatko Electronics Genel Müdürü Fahir Han Lider Yatırımcı olarak bilgi birikimi ve tecrübelerini aktarıyor.

İşe Alım Süreçlerini Dijitalleştirmekte Kararlıyız

“Artık iş dünyasında yepyeni işe alım süreçlerinin konuşulacağını ve yeni neslin beklentilerine uygun insan kaynakları politikalarına öncülük edeceklerini” ifade eden SmartCV Kurucusu ve CEO’su Mehmet Akgün, “Uluslararası araştırmalara göre insan kaynakları ekipleri zamanlarının yüzde 32’sini sadece işe alım mülakatlarına ayırıyor. Biz de ihtiyacı gördük ve zamanı verimli kullandıran, hem aday hem de işe alım uzmanı için keyifli bir deneyim sağlayan SmartCV teknolojisini geliştirdik. Kurumsal şirketleri işe alım süreçlerinde dijitalleştirmekte kararlıyız” şeklinde konuştu.