Şirketler Araçlarının Yağ Durumunu Bulut Üzerinden Takip Edebilecek

Shell, şirketlerin sahip oldukları makine parkının performansının daha kolay takip edilmesini sağlayan, yağlama işlemlerinin teşhis ve analizini yapan dijital uygulaması LubeAnalyst‘i yeniledi. Shell LubeAnalyst, inşaat, madencilik, tarım makineleriyle üretim ve filo araçları dahil olmak üzere geniş bir ekipman parkında kullanılabiliyor.

Shell LubeAnalyst hafızasında bulunan ve 700 binden fazla bileşeni kapsayan 25 milyon veri 30 yıllık çalışma sonucunda toplandı. LubeAnalyst uygulaması, 95 ülkeye hizmet veren ve 20 laboratuvarda elde edilen Shell tecrübesi ile birlikte müşterilere veri odaklı teşhis imkanı sağlıyor. Müşteri deneyimini en üst seviyeye çıkarmak üzere dönüşüm geçiren LubeAnalyst ile madeni yağ durumu görüntüleme, kullanıcıların ekipmanlarının performansını izlemelerini de sağlayan online bir platform üzerinden hizmet verilmesi amaçlanıyor. . En son teknolojinin kullanıldığı uygulama, problemlerin önceden tahmin edilerek önlenmesine yardımcı oluyor. Makinelerin son durumu hakkında bilgi sağlayan yağ analizi, böylece müşterilerin plansız arızaları önlemelerine ve operasyonlarını geliştirmelerine imkân sağlıyor.

LubeAnalyst Makinelerin Üretkenliğini ve Verimliliğini Artırmaya Yardımcı Oluyor

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, uygulamanın özellikleri hakkında şunları söyledi:

“Yeni Shell LubeAnalyst, tüm platform ve işletim sistemleriyle uyumludur. Daha kolay erişilebilirlik için bulut teknolojisiyle çalışır. Bu mobil uygulama, yağ örneklerini kaydederek bilgiye erişmeyi kolaylaştırıyor. Müşteriler, QR kodlarını kullanarak hemen her yerden numune gönderebilir, manuel ve kağıtla yapılan işlemleri ortadan kaldırabilir. Sistem ayrıca önceki verilere erişebilir, insan hatası riskini en aza indirir ve hizmeti daha da güvenilir hale getirmeyi hedeflemek üzere kurgulanmıştır. Bu sistem, müşterilerimizin makine ve operasyonlarını daha iyi kontrol edebilmeleri için tasarlandı. Shell LubeAnalyst’i kullanan müşterilerimiz, araç ve makinelerini daha uzun süre optimum performansta çalıştırabilir ve dolayısıyla verim artışı sağlayabilir.”