SES’ten Türkiye’nin İş ve Ekonomik Gelişmelerine Yönelik Yeni Nesil Uydu Bağlantısı

SES tarafından düzenlenen sanal yuvarlak masa toplantısı, yeni O3b mPOWER iletişim sistemine ve bu yenilikçi uydu tabanlı bağlantının faydalarına odaklandı.

Küresel bağlantı çözümlerinde lider olan SES ile küresel uydu ve uzay danışmanlık firması NSR birlikte, uydu bağlantısı ve bunun işletmelere, devletlere ve endüstrilere sağladığı faydalar hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için seçkin bir grup Türk gazeteciyi heyecan verici bir sanal yuvarlak masa oturumuna katılmaya davet etti. Yeni O3b mPOWER iletişim sistemleri – SES’in durağan olmayan yörünge (NGSO) takımyıldızı – 2021’in 4. çeyreğinde fırlatılacak ve 2022’nin ikinci yarısından itibaren hizmete girdiğinde, Türkiye’deki ticari ve ekonomik gelişmeleri yönlendirmeyi hedefliyor.

SES ve NSR, Satellites 101 (Uydular 101) yuvarlak masa oturumunda, internet bağlantısının yaşam kalitesini birçok yönden iyileştirirken üretkenliği ve büyümeyi nasıl desteklediğine dair bilgiler paylaştı. Dünya genelinde istikrarlı ve geniş bant bağlantılara olan talep giderek artıyor. Bu tür bir bağlantı, ekonomilerin gelişmesi için esastır, ancak aynı zamanda E-öğrenme ve E-sağlık gibi bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımını sağlamak için de gereklidir. SES’in mevcut O3b orta dünya yörüngesi (MEO) takımyıldızından gelen uydu bağlantısı, bu fiber benzeri kaliteyi zaten birçok işletmeye, hükümete ve sektöre getiriyor ve her yerde yaşamları değiştiriyor.

SES’in yeni nesil O3b mPOWER iletişim sistemi, mevcut O3b MEO takımyıldızının kanıtlanmış ticari başarısı üzerine kurulurken, çığır açan bir kapasite ve esneklik getiriyor. Orange, Carnival ve Virgin Voyages gibi hali hazırdaki müşteriler bu gelecek yeni hizmete şimdiden kayıt yaptırdı. O3b mPOWER bağlantısı 2022’nin ikinci yarısında kullanıma sunulduğunda, Türkiye’deki yerel telekomünikasyon şirketlerinin yalnızca ulaşılması zor yerlere bağlantı sağlamasına değil, uygun olduğunda 4G ve hatta 5G’ye yükseltme yapmasına da olanak tanıyacak. O3b mPOWER, ağ kesintileri veya doğal afetler durumunda bile sürekli yüksek performanslı hizmetler sunabilecek güce sahip.

SES, yeni nesil O3b mPOWER sistemini ilk olarak 2017’de duyurdu. Diğer durağan olmayan yörünge uydu sistemlerinden (NGSO’lar) farklı olarak, yakında çıkacak olan O3b mPOWER sistemi tam finanse edilmiş, ticari olarak kanıtlanmış teknolojiye dayanıyor ve pazarda başarısı kanıtlanmış bir iş modelini temel alması yönüyle de müşteriler için iş ve operasyonel riskleri ortadan kaldırıyor.

O3b mPOWER Türkiye’de, nüfusa avantajlar sunarak Türk ticaretini ileriye taşırken eğiten ve eğlendiren içerikle daha fazla insanı daha fazla yerde buluşturacak.

Konuyla ilgili hazırlanan kısa videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Etiketler: