SES’ten Bulut Tabanlı Çözümler

Yeni çözümler, akıllı otomasyon ve düzenleme, bulut tabanlı video hizmetleri ve Microsoft Azure’a doğrudan uydu bağlantısı ile bulut ölçeği dönemini güçlendirecek.

SES, yayıncılar için yeni Microsoft Azure tabanlı medya hizmetleri sunacağını ve uzak, kırsal, az hizmet ulaşan yerlerdeki işletme ve hükümet alanlarını Azure’a bağlamayı planladığını duyurdu.

Bu çözümlerin SES’in bulut ölçeği döneminde uydu ve kara şebekelerini dönüştürme stratejisinin bir parçası olduğu belirtiliyor. Dünyanın önde gelen uydu operatörü SES bu çözümlerle, uydu özellikli ağların ve servislerin küresel iletişim ekosisteminin kesintisiz bir uzantısı olan açık ve yazılım tanımlı bir ortamı kullanma taahhüdünü yerine getirecek. Bu stratejinin bir diğer kısmıysa 2019 Ağustos’unda SES, Amdocs’un ağ fonksiyonları sanallaştırma (NFV) teknolojisini Azure’da kullanarak Açık Ağ Otomasyon Platformu (ONAP) kullanan ilk uydu operatörü olacağını açıkladığı zaman gerçekleşmişti. SES, ONAP’ı kullanarak, tamamen otomatik ve standartlara dayalı bir çalışma ortamında, SD-WAN, sanallaştırılmış Geliştirilmiş Paket Çekirdek (vEPC), güvenlik ve daha fazlası gibi yeni hizmetlerin yaratılmasını ve sunulmasını yönetebilecek.

SES, aşağıdakiler dahil olmak üzere yeni bulut tabanlı yönetilen hizmetler, doğrudan bulut bağlantısı ile akıllı ağ otomasyonu ve hizmet düzenleme girişimleri sunmayı planlıyor:
• Azure Yayıncılık-Sınıfı Yönetilen Video Hizmeti– Uydu video dağıtımında endüstri lideri olan SES bu hizmet kapsamında, Azure’da yayın düzeyinde yönetilen bir video sunumu oluşturuyor. Yeni bulut hizmeti, yayıncıların çeşitli cihazlarda birinci sınıf görüntüleme deneyimi için tüketici talebine ayak uydurmalarına yardımcı olarak içerik alımından yayınlamaya kadar tüm video dağıtım değeri zincirine ölçek, esneklik ve kalite güvencesi getiriyor.
• Azure ExpressRoute Uydu Bağlantısı –Azure ExpressRoute bağlantılarının bir ortağı olarak SES, çok yörüngeli uyduları, küresel ağ geçidi ağı ve dünya çapındaki ana karasal ağ altyapısı sunarken küresel erişim ve fiber benzeri performans sağlıyor. Azure ExpressRoute’un, GEO uyduları ve MEO takımuydu portföyüne sahip ilk uydu ortağı olan SES, Azure müşterilerinin erişimini büyüterek bulut hizmetlerini kurumsal ve hükümet sitelerine getirmeyi amaçlıyor.

SES Yönetim Kurulu Başkanı Steve Collar konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “SES ve Microsoft, akıllı bulut, medya ve ağ çözümlerinin gücünü, şu ana kadar birbirine bağlı olmayan iş dünyasına kazandırma vizyonuyla bir araya geldi. İş birliğimizin büyümesi ölçüsünde güçlü yönlerimizin birleşimine daha da çok tanıklık ediyoruz: SES’in global uydu erişimi ve performansıyla Microsoft Azure ve Microsoft AI platformunun birleşim gücü. Azure’a bağlanmaktan, ağ işlevlerini düzenleme ve otomatikleştirmeye ve bulut tabanlı yönetilen hizmetleri sunmaya kadar, işimizin her yönünü bulut ölçeğinde etkin kılarak müşterilerimize tam hizmet sunmak amacıyla Microsoft ile birlikte çalışıyoruz. Bu genişletilmiş ortaklığın bir sonucu olarak yönetilen çözümlerimizin esnekliği ve ölçeklenebilirliği ile müşterilerimizin iş verimliliğine ne büyük bir katkıda bulunacağımızı bilmek beni heyecanlandırıyor.”

SES ayrıca, müşteri ve ortakları için kesintisiz bir hizmet deneyimi sunmak amacıyla müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) platformunu Microsoft Dynamics’e taşıyor. Bulut tabanlı bir satış ve hizmet çözümüne dönüşüm, SES ile ortakları arasında verimlilik ve iş birliğinin arttığı sonucuna dikkat çekiyor.

Etiketler: ,