SES Video Yayıncılığının Yeniliklerine Odaklandı

SES Endüstri Günleri Konferansı, yenilikçi teknolojilerin yer aldığı 25’ten fazla uygulamaya ev sahipliği yaptı.

SES tarafından bu yıl onuncu defa düzenlenen SES Endüstri Günleri konferansı 16 ve 17 Mayıs günlerinde Lüksemburg’ta gerçekleşti. Bu yıl “iD17” adıyla anılan konferans, “Video Dağıtımındaki Yenilikler” konusuna odaklandı.

Bu yılki konferans, uydu ve son tüketici (yayıncılar, üreticiler, yazılım geliştiricileri ve diğer tedarikçiler) grubundan oluşan video değer zincirini temsilen 290 delegeyi ağırlarken, yenilikçi teknolojiler ve uydu iletimi ile yayıncılıktaki gelişmeler hakkında fikir ve görüş alışverişine ev sahipliği yaptı. Delegeler, Ultra HD (UHD) ve Sanal Gerçeklik’ten (VR), yeni antenlere ve SAT>IP teknolojilerine kadar farklı alanlardaki 25’ten fazla uygulamayı deneyimleme fırsatını yakaladılar.

SES Yeni Teknoloji ve Standartlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Thomas Wrede, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:
“Endüstri Günleri’nin onuncu yılını kutlamaktan dolayı çok gururluyuz ve bu dönüm noktasına ulaşmak bizleri heyecanlandırıyor. SES, üst üste on yıl boyunca yeni TV teknolojilerini ilerletmek için tüm ekosistemin temsilcilerini bir araya topladı. Bu, SES’in video pazarındaki lider konumunun bir kanıtı olmanın yanı sıra, son tüketici için en iyi izleme deneyimini sunabilen yenilikçi teknolojilere olan bağlılığımızı vurgulamaktadır.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?