SES Kıdemli Liderlik Ekibindeki Değişiklikleri Duyurdu

Uzun süredir SES çalışanı olan Thai Rubin, Baş Hukuk Yetkilisi olarak John Purvis’in yerine geçerken, SES Video CEO’su Ferdinand Kayser şirketteki yaklaşık 20 yılın ardından yıl sonunda emekli olacak.

SES tarafından yapılan açıklamaya göre, SES Video İcra Kurulu Başkanı (CEO) Ferdinand Kayser, görüntü hizmetlerinde lider olan şirkette geçirdiği 20 yılın ardından, 2020’nin sonunda emekli olmaya karar verdi. Kayser’in tüm yetki ve sorumluluklarının, gelecek altı ayda gerçekleşecek düzenli bir geçişle, 1 Temmuz 2020’den itibaren SES Video işinin sorumluluğunu üstlenecek olan, SES CEO’su Steve Collar tarafından yürütülmeye başlanacağı duyuruldu. Görev ve yetki aktarımı sürecinde gerekli desteği sağlayacak olan Kayser’in, SES’in Lüksemburg’daki hükümet ve kurumlar arasındaki faaliyetlerini derinleştirmede öncü rol üstleneceği ve hem SES Astra hem de GovSat kurullarının Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini sürdürmeye devam edeceği ifade edildi.

Bu gelişmelere ek olarak, SES Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Thai Rubin‘in, SES hukuk ekibini 13 yıl boyunca yönettikten sonra, kişisel nedenlerden dolayı mevcut görevinden geri adım atmaya karar veren John Purvis’in yerine geçeceği ve 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Baş Hukuk Yetkilisi olacağı açıklandı. John Purvis’in yarı zamanlı olarak SES’in hukuk ekibinin önemli bir üyesi olmaya devam edeceği ve Thai Rubin’e rapor vereceği belirtildi.

Rubin, 2006 yılından bu yana SES Grubu’nun bir parçası olarak görev yapmaktadır. New Skies Satellites uydu şirketinin satın alınmasını takiben SES ekibine katılan Rubin, hem SES New Skies hem de SES World Skies iştiraklerinde yönetim görevlerinde bulunmuştur. Rubin 2011 yılında, O3b Networks’e Genel Danışman olarak katılmış ve O3b’nin SES tarafından başarılı bir şekilde devralınması, ticarileştirilmesi ve nihai olarak satın alınması yoluyla liderlik ekibinin önemli bir üyesi olarak görev yapmıştır.

Şirket yönetimindeki değişikliklerle ilgili açıklama yapan SES CEO’su Steve Collar şunları söyledi: “Ferdinand ve John, son yirmi yılda SES’in başarısında hayati öneme sahipler ve bu dönemde yaptıkları inanılmaz katkılarını ifade etmeye kelimeler yetmez. Ferdinand, geçtiğimiz 20 yıl boyunca, dünyanın en başarılı küresel doğrudan eve yayın (DTH) hizmeti işinin geliştirilmesinin ardındaki itici güç oldu ve SES’te çalışan herkesin söylemekten gurur duyduğu, 367’den fazla TV hanesiyle 1 milyar insana yayın hizmeti ulaştıran 8.300’den fazla kanalın yayınını gerçekleştirme başarısını mümkün kıldı. Kimse Ferdinand kadar uzun ve mutlu bir emekliliği kazanmayı hak etmemiştir. Hem Ferdinand hem de John, SES’in ayrılmaz bir parçası olarak, bilgi, rehberlik ve etkilerine devam edeceklerdir. Bu bağlamda John’un hukuk ekibinin önemli bir üyesi olarak kalmaya devam etmesinden, Ferdinand’ın da Astra ve GovSat kurullarına liderlik etmeyi sürdüreceğinden dolayı hem minnettarım hem de çok mutluyum. Ayrıca, Thai’ı SES Kıdemli Liderlik Ekibi’nin yeni üyesi olarak ağırlamaktan heyecan duyuyorum. Thai ile 20 yılı aşkın bir süredir birlikte çalışıyoruz ve karşılaştığım en parlak ve kararlı yöneticilerden biri olduğunu söyleyebilirim. SES’de büyük bir yetenek havuzuna sahip olduğumuz için şanslıyız ve SES için heyecan verici bir gelecek inşa ettiğimiz bu dönemde Thai ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?