Her Seviyeden Yatırımcıya Dünyaca Ünlü Şirketlere Yatırım Yapma Fırsatı

Yenilikçi dijital para şirketi Coiny, hayata geçirdiği yeni uygulamasıyla üniversite öğrencisinden, düşük gelir grubuna kadar birçok farklı kategorideki yatırımcıya aralarında Tesla, Netflix, Apple, Amazon ve İş Bankası’nın da yer aldığı şirketlere yatırım yapma fırsatı sunuyor.

Dijital varlıkların alım-satımı, depolanması, yönetilmesi ve ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için en kolay, en hızlı ve en güvenilir ürünleri üreten Coiny, yepyeni bir yenilikle kullanıcılarını buluşturuyor. Coiny, platformu üzerinden her düzeyden yatırımcının geleceğine inandığı şirketlerin hisseslerinden, kendi bütçesine göre alım yapabilmesini sağlayacak. Konuyla ilgili konuşan Coiny CEO’su Ayberk Kuday, “Coiny olarak her varlığın dijitalleştirilebileceğine (tokenize edilebileceğine) inanıyoruz. Coiny platformumuzu da sadece dijital paraları değil, dijitalize edilebilen her türlü varlığın sunulacağı esneklikte dizayn ettik. Hayata geçirdiğimiz yeni uygulamayla birlikte dünyaca ünlü şirketlerin hisselerini, token’lar halinde yatırımcılara ulaştıracağız. Böylelikle her düzeyden yatırımcı, giriş eşiği yüksek olan hisseye bile 80 liradan 8 bin liraya kadar çok farklı rakamlarda yatırım yapma fırsatına kavuşacak” dedi.

Kuday, “Hali hazırda Tesla, Netflix, Apple, Amazon, Google, Facebook, İş Bankası gibi şirketlere yatırım yaptırmaya olanak tanıyan kuruluşların en önemli kıstası binlerce doları bulan minumum yatırım tutarıdır. Platformumuz üzerinden hemen herkes geleceğine inandığı şirketlerin hisselerinden kendi bütçesine göre alım yapabilecek. Üniversite öğrencisinden, düşük gelir grubuna kadar çok geniş bir kitleye; dünyada ve ülkemizde inandığı, gelecekte daha da büyüyeceğini düşündüğü şirketlere yatırım yapma fırsatı sunacağız. Tüm dünyadan ve Türkiye’den talep toplamaya başladık” diye konuştu.

Dünyada İlk 3 Şirket Arasında Yer Alıyor

Bu yenilikle birlikte finansal ekosistemi kullanıcıların lehine değiştirdiklerinin altını çizen Kuday, “Bu özelliğimizle yatırımcılara dijitalleştirilmiş varlıkları sunan dünya ilk 3 şirket arasında yer alıyoruz. Bölgemizde ise bunu ilk yapan şirketiz” şeklinde konuştu.

Etiketler: ,