Sensormatic Verimlilik Artışı Sağlıyor

Sensormatic tarafından sunulan yenilikçi izleme teknolojileri, başta üretim tesisleri ve perakende mağazaları olmak üzere tüm işletmelere güvenlik ve verimlilik sağlıyor.

Endüstri 4.0 ile birlikte işletmeler tesislerini daha teknolojik çözümlerle güçlendiriyor. Bununla birlikte, üretimde de kullanılan çeşitli makinelerin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için yenilikçi teknolojilere ihtiyaç duyuluyor. Fabrikada veya mağazada olan personelin anlık olarak nerede olduğunu bilinmek isteniyor.

Sensormatic tarafından sunulan gerçek zamanlı konum belirleme ve durum izleme çözümü, firmaların izleme, güvenlik ve verimlilik ihtiyaçlarını karşılıyor. Sistem, anlık durum izleme yeteneğiyle kişi veya ekipmanların önceden belirlenmiş sınırların dışına çıkması durumunda otomatik olarak uyarı veriyor ve önlem alınabilmesini sağlıyor. Dünyanın önde gelen gıda ve içecek şirketleri tarafından da tercih edilen bu çözüm, üretim tesisleri için son derece önemli bir konu olan, makinelerin arıza nedeniyle devre dışı kalması olasılığını da azaltıyor.

Kesintisiz Üretim İçin Sürekli Sağlık Kontrolü

Sensormatic’in tesislerde kullanılan üretim makinelerine özel olarak projelendirdiği çözümler, kesintisiz üretime yardımcı oluyor. Elektrik motorları ve konveyörler gibi sistemlere takılan kablosuz akıllı sensörler sayesinde makinelerin nominal ısı ve titreşimleri öğreniliyor ve sürekli takip ediliyor. Bu değerlerin dışına çıkılırsa otomatik olarak uyarı mekanizmalarının devreye girmesi sağlanıyor. Böylece hem makineler hem de diğer ekipmanlar için henüz bir arıza gerçekleşmeden koruyucu ve önleyici bakım çalışmaları yapılabiliyor. Cihazlarla ilgili hareketlerin düzenli olarak takip edilmesi sayesinde çalışma saati üzerinden gerçekleşen bakım periyotları üzerinde de tam kontrol sağlanabiliyor. Bu özellik yalnızca sabit cihazlar için değil, forklift gibi tesis içinde sürekli hareket halinde bulunan araçların yönetimini de kolaylaştırıyor.

Personelin Verimliliğinde Artış

Personeli maliyetinin, yönetim giderlerinizin çok önemli bir yerini tutuyor. Anlık durum takip çözümü, fabrikanızda ya da mağazanızdaki personelin görev alanında olup olmadığını anlık olarak takip edebilmenizi sağlıyor.

Tak Çalıştır Sistemi ile Düşük İlk Yatırım Maliyeti

Beacon tabanlı sensörler, tak-çalıştır alıcılar ve bulut tabanlı yönetim platformu sayesinde kurulum ve devreye alma aşamaları son derece kolay ve hızlı tamamlanıyor. Topladığı sensör verilerini kablosuz ağ üzerinden bulut sistemine ileten alıcıların, saha keşif çalışması sonrası belirlenen noktalardaki prize takılması yeterli oluyor. Sistemin bu denli basit bir altyapıyla ve bulut bilişim tabanlı bir platform üzerinde çalışması sayesinde yerel sunucu alımı ya da ek kablolama gibi ihtiyaçlara gerek olmuyor. Çözümler, kurulum kolaylığının yanı sıra düşük ilk yatırım maliyetiyle de öne çıkıyor.

Etiketler: