Kadın Girişimciler Shopalm ile Güçleniyor

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan ve sonrasında bir girişime dönüşen Shopalm, ödemelere ve online satış hizmetine yeni nesil çözümler getirirken kadın girişimcilerin güçlerine güç katıyor.

“Avuç içinizdeki alışveriş” mottosuyla çalışmalarını sürdüren güvenli ve kolay mağazacılık girişimi Shopalm Kadınları son olarak el emeği ürünlerini Ankara’da İncek Loft ve Karum Avm’de satışa sundu.

Kadın girişimcilerin sadece e-ticarette değil online mağazadan bağımsız olarak da satış yapmalarına destek olan Shopalm sayesinde el emeği ürünleri olan 100’ün üzerinde girişimci Haziran ve Eylül aylarında İncek Loft ve Karum Avm’de ürünlerini müşterilerine kolaylıkla sundu ve kredi kartı ile ödeme alabildi.

Kadın girişimcileri desteklemeyi ve onların en kolay ve ulaşılabilir yöntemlerle e-ticaret yapmasını sağlamayı amaçlayan Shopalm, kadın kooperatifleri, STK’lar, banka ve kurum iş birlikleri ile oluşturduğu güç birliği ile şimdiye kadar Türkiye’nin çeşitli illerinden 750’nin üzerinde kadının iş hayatına girmesini ve e-ticaret kanalıyla el emeği ürünlerini satabilmesini sağladı.

Ücretsiz destekler sağlanıyor

Shopalm Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Umut Yalçın, Shopalm Akademi kapsamında, Shopalm’li kadınlara e-ticaret eğitimleri, reklam ve pazarlama desteği, markalaşma desteği gibi birçok olanağın ücretsiz olarak sunulduğunu belirtiyor.

Umut Yalçın ayrıca TÜRKONFED- Türkiye İş Bankası ve UN Woman iş birliği ile gerçekleşen Girişimde Kadın Gücü projesi kapsamında Shopalm olarak girişimci kadınların e-ticaret ve markalaşma eğitimlerine katkı sağlandığını vurguluyor.

2021 yılında kadınların ekonomiye ve istihdama katkısını desteklemek için kurulan Shopalm, girişimcilerin teknik bilgi ve desteğe ihtiyaç duymadan kendi online mağazalarında ve sosyal medya hesaplarında satış yapmalarını sağlayan bir e-ticaret sistemi. Shopalm, müşterilerine sanal POS’tan sipariş takibine kadar bir e-ticaret sitesinde bulunması gereken tüm özelliklere sahip kişiselleştirilmiş online mağaza sunuyor.

Shopalm, kullanıcılarının online mağazalarından sepete ekle yöntemiyle satış yapmalarının yanında sanal pos özelliklerini kullanarak mağazadan bağımsız olarak da satış yapmalarını sağlıyor. Shopalm kullanıcıları müşterilerine Shopalm paneli üzerinden SMS, e-posta yolu ile ödeme isteği gönderebiliyor, linkle ödeme alma özelliği ile tüm dijital platformlardan ödeme ekranı paylaşabiliyorlar.

Shopalm Kadınlarını tanıyalım:

İyilik için üretiyor

Hilal Köken- Hayata Renk Atölyesi kurucusu olan Hilal Köken severek yaptığı el yapımı çini tabaklarını iyilik için üretiyor. Hilal Hanım, Shopalm aracılığıyla ürünlerini online olarak satışa sunuyor ve el emeği ürünlerinden elde ettiği gelirinin yarısını ihtiyaç duydukları tedaviye ulaşmaya çalışan minik SMA’lı bebeklere bağışlıyor.

El emeği takılarını tüm Türkiye’ye ulaştırıyor

Özge Şahinkaya – Atölye Eliz’in kurucusu olan Özge Şahinkaya pandemi döneminde üretmeye başladığı el emeği takılarını Shopalm ile tüm Türkiye’ye ulaştırıyor.

Doğal keçe bebek ürünleri

Duygu Tok Emekdaş- Quzuluna kurucusu olan Duygu Tok Emekdaş sürdürülebilir, doğal ve el yapımı olan keçe bebek ürünlerini tüm Türkiye’ye Shopalm ile online olarak satıyor.

Kişiye özel mum kalıpları

Gülnur Demirci- ACG tasarım kurucusu olan Gülnur Demirci ürettiği kişiye özel mum kalıplarını ve özel tasarım çalışmalarını Shopalm ile online olarak müşterilerine satışa sunuyor.

Takı ve aksesuvarlar marka oldu

Betül Erdoğan Şapcı- Betules kurucusu olan Betül Erdoğan Şapcı kendi tasarladığı takı ve aksesuarlarını Shopalm mağazası üzerinden online olarak satıyor.

Çantalar tamamen el yapımı

Emba Gedioğlu Andı- Emba.ca kurucusu olan Emba Gedioğlu Andı kurumsal hayattan sonra hobisini yeni mesleğine dönüştürerek her aşaması yüzde yüz el yapımı olan hasır örgü çantalarını Shopalm mağazasından online olarak satışa sunuyor.

El emeği punch işlemeler

Ayşegül Yaramanoğlu-Ayya’nın kurucusu olan Ayşegül Yaramanoğlu yüzde yüz el yapımı olan punch İşlemeler ve tasarımlarını Shopalm mağazasında online olarak satışa sunuyor.

Zarif Bi Şeyler

Aylin Engür- Zarif Bi Şeyler’in kurucusu olan Aylin Engür el yapımı olan el boyaması porselenleri ve punch işlemelerini Shopalm mağazasından online olarak satışa sunuyor.

Taş boyama sanatı

Emine Rol Doğan – Taştan Çamurdan’ın kurucusu olan Emine Rol Doğan taş boyama sanatı ile ürettiği el emeği kişiye özel ürünlerini tüm Türkiye’ye Shopalm ile online olarak satıyor.

Evde geçirilen kaliteli zamanlar

Gizem Ahnes Uğur- İlham kaynağı evde geçirilen zamanların kalitesini arttırmak, huzur ve renk getiren mumlar ortaya çıkarmak olan Atölye İva’nın kurucusu Gizem Ahnes Uğur tamamen el yapımı olan mumlarını Shopalm mağazasından online olarak satışa sunuyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?