SealPath Türk Şirketlerin Veri Merkezli Güvenliğini Sağlayacak

E-Data Teknoloji, İspanya menşeili SealPath’le 2022 yılına girerken yaptığı anlaşmayla, Türk şirketlerin hassas verilerini korumak için üst düzey çözümlerine yeni bir marka ekledi.

SealPath, belgeler her nerdeyse onları koruyabilen ve bu belgelerin paylaşılmasını güvenli hale getiren güvenlik yazılımı çözümleri sunuyor. Önemli bir dosyanın şirket dışına çıktığı an kontrolünü sürdürmek, dosyaların okunması için bir süresi olmasını sağlamak veya mevcut dosyanın üzerinde karşı tarafın bir değişiklik yapmasını engellemek gibi uygulama alanları olan veri şifreleme – kriptolama günümüzde hassas verileri korumak için yapıtaşlarından biri.

Geçtiğimiz yılın sonunda imzalanan distribütörlük anlaşması ile E-Data Teknoloji, veri şifreleme, koruma ve kontrol etme konusunda hizmet sunan SealPath’in Türkiye’deki tek distribütörü konumuna gelmişti.

“Siber Suçların Maliyeti yüzde 7”

SealPath Türkiye Operasyonları Müdürü Tarık Küçük siber suçların Türk şirketlerine maliyeti (gayri safi yurt içi hasılaya göre) yüzde 7’dir. Bu ülkemiz için çok yüksek bir rakam. SealPath “Zero Trust” yaklaşımı ile kullanıcı haklarına sıkı sıkıya bağlı, kendinden korumalı dosyalar oluşturarak, yönetmeliklere de uyum sağlayarak bu sayıyı her boy firma ve her dikey Pazar için kesinlikle önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olacaktır” açıklamasını yaptı.

İspanya menşeili SealPath Kurucu ve CEO’su Luis Ángel del Valle konu hakkında “E-Data Teknoloji, Türkiye’nin güvenlik yazılım pazarında bizim için çok önemli bir partner. 2 Aralık 2021 tarihinde imzaladığımız anlaşma sayesinde Türkiye’deki kurum ve kuruluşlar, SealPath’in lider veri odaklı güvenlik çözümümüze erişirken, biz de bu bölgedeki gücümüzü artırabileceğiz. Büyüme fırsatına sahip Türkiye pazarında, E-Data Teknoloji gibi katma değerli bir distribütör deneyimi sayesinde, kuruluşların en hassas verilerini korumalarına başarıyla yardımcı olabileceğiz” dedi.

“Veri Merkezli Güvenlik Çözümleri Artık Daha da Önemli”

E-Data Teknoloji Genel Müdürü T. Fatih Mutlu, SealPath hakkında, “SealPath ile yaptığımız anlaşma neticesinde günümüzde daha da önem arz etmeye başlayan veri merkezli güvenlik pazarındaki çözümlerimize yeni marka ekledik. SealPath ve katma değerli çözüm ortağımız Cynoks Bilişim iş birliği sayesinde ilk finans sektörü referansımızı da edindik”. Mutlu sözlerine şöyle devam etti: “Son kullanıcılara daha iyi hizmet sunabilmek adına yine katma değerli iş ortaklarımız ve E-Data Teknoloji ekiplerimiz SealPath eğitimlerini tamamladılar. Bu eğitimler ve deneyimi bir araya getirerek 2022 yılında da başarılı projelere imza atacağımıza eminiz. E-Data Teknoloji olarak SealPath için özel etkinlikler ve çalışmalara dair planlarımızı hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?