Schindler “Yılın Asansör Markası” Oldu

Yaklaşık 60 binden fazla çalışanı ile beş kıtada hizmet veren Schindler, “Yılın Asansör Markası” ödülünü kazandı.

Schindler Group, Türkiye Marka Ödülleri kapsamında “Yılın Asansör Markası“ ödülünü kazandı. “Yeni yatırımlar yılı“ olarak ilan ettikleri 2019 yılında yolllarına yeni projeler ve yeni hedeflerle ilerlediklerini aktaran Schindler Türkeli Asansör Genel Müdürü Zafer Kabadayı, Marka Liderliği, Kalite ve Teknoloji Liderliği, Sektör Liderliği konularında bu tür önemli ödüllerin güçlerine güç kattığını söyledi.

İnsana, teknolojiye ve çevreye yatırım; inovasyon ve estetiğin bir arada sergilenmesi; geleceğin konforunu bugünden sunmak gibi kavramları ilke edindiklerini vurgulayan Kabadayı, bir İsviçre markası olarak Kalite ve Güvenlik konularının temel değerleri arasında olduğunu hatırlattı.

İstanbul Havalimanında Schindler İmzası

Schindler Türkiye’nin gerçekleştirdiği önemli projelerle ve sahip olduğu pazar potansiyeli ile tüm Schindler ülkeleri arasında Çin ve Hindistanın ardından 3. büyük ülke konumunda olduğu bilgisini veren Kabadayı, Schindler Global olarak Türkiye’deki yapılanmaya çok önem verildiğini, Schindler Türkiye’nin bu sene kendi ofisini satın alarak Türkiye’deki yerini önümüzdeki yıllar için çok daha sağlamlaştırdığını ve önümüzdeki günlerde Ataşehir’deki Schindler teknolojisiyle donatılmış Akıllı Ofislerine taşınacaklarını belirtti.

İstanbul Havalimanı’nın asansör ve yürüyen merdivenlerinin Schindler imzası taşıdığını anımsatan Kabadayı, Schindler’in güçlü marka kimliğini bu dev projede yürüttüğü çalışmalarla bir kez daha gösterdiğini söyleyerek şu bilgileri verdi: “İstanbul Havalimanı projesi için Schindler 328 asansör, 166 yürüyen merdiven, 167 yürüyen yol olmak üzere 661 ünite gerçekleştirdi. Schindler’in müşteri memnuniyetindeki başarısının anahtarı olan satış ve montaj ekiplerinin beraber çalışması bu projede sonuçlarını en mükemmel şekliyle verdi. Başlangıçta tasarım ve proje yönetimi personeli ile başlayan beyaz yaka istihdamı sonrasında kalite, iş sağlığı ve güvenliği, satın alma, lojistik v.b. gibi faaliyetleri de içine alacak şekilde montaj dahil 250 kişiye ulaştı. Ünitelerin 200 milton kişiyi taşıması hedeflenmektedir.“