Schindler Türkiye Yeni Ofisine Taşınıyor

Yaklaşık 60 binden fazla çalışanı ile beş kıtada hizmet veren Schindler, Türkiye’de yeni projeler ve yeni hedeflerle ilerliyor. 2019 yılını yatırımlar yılı olarak ilan eden Schindler, Türkiye’ye duyduğu güveni Ataşehir’de satın aldığı modern ofisine taşınarak taçlandırıyor.

Schindler Türkiye “Yatırımlar Yılı” ilan ettiği 2019 yılında, yeni hedeflere doğru güvenle ilerliyor. Gerçekleştirdiği önemli projelerle ve sahip olduğu pazar potansiyeli ile Schindler markasının bulunduğu tüm ülkeler arasında ilk üç ve ilk dörde giren Schindler Türkiye, bunun sonucunda kabına sığmayarak taştı ve taşınıyor.

Schindler Türkiye önümüzdeki günlerde Türkiye’nin yeni iş ve finans merkezi Ataşehir’deki parmakla gösterilecek modern ofisine geçiyor. Bu proje, Schindler SLIM metodolojisinin ardından Türkiye’deki ilk Schindler 7000 Release 4 kurulumu ve en yeni Schindler asansör teknolojisi ile donatılmış durumda.

Schindler Türkeli Asansör Genel Müdürü Zafer Kabadayı’nın, modern çağın ve günümüz şehir hayatı anlayışının kişilere kattığı avantajların bir bütünlük içinde harmanlandığı nadir projelerden biri olacağını belirttiği ofiste hem binanın sosyal ihtiyaçlara olan yaklaşımları, hem de ofis içi insana değer veren tasarımı ile çalışanlarına yepyeni bir çalışma deneyimi sunulması amaçlanıyor.

Ödüllü Binadaki Akıllı Ofis

Kabadayı’nın verdiği bilgilere göre, Schindler markasına Yılın En İyi Asansör Montajı ödülünü kazandıran Ağaoğlu My Newwork projesindeki ofis, 3 bin metrekare olup, mevcut ofisin 2 katı büyüklüğünde ve 2 kattan oluşuyor. 21 katlı My Newwork binasının 16. ve 17’inci katlarını kapsıyor. Ayrıca 15’inci katta da 4 bağımsız bölümleri bulunuyor. Sosyal alanların, cafe ve restoranların ayrıca bir spor salonunun bulunduğu bina, yeni, Avrupa standartlarında, akıllı bir bina olma özelliğinde… Toplantı salonu açısından bakıldığında Maslak’taki mevcut ofisteki adetin 2 katına ulaşılacak. Her katta kullanıma ait yaklaşık 15 metrekarelik birer kat bahçesi var.

Schindler olarak uluslararası alanda asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen Liftinstituut Solutions tarafından düzenlenen Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışmasında ödül kazanan bu projelerinde de inovasyon ve estetiğin bir arada sergilenmesi, geleceğin konforunu bugünden sunmak gibi kavramları ilke edindiklerini vurgulayan Kabadayı, ofisin Schindler markasının Kalite Liderliği, Teknoloji Liderliği, Montaj Liderliği sıfatlarıyla girdiği ve çok keyifli bir işbirliğiyle yol alarak ödülle taçlandırdığı Ağaoğlu My Newwork projesinde yer aldığını hatırlattı.

Kabadayı, “Şirketimizin büyüme planı kapsamında sürekli olarak artan çalışan sayısını daha rahat ve geniş bir alanda yerleştirmek, şirketin genç, dinamik, aktif yüzünü daha da iyi ortaya koyabilmek, müşterilerimizi daha modern bir alanda ağırlamak, ayrıca son teknoloji asansör ve yürüyen merdivenlerimizden örnekler sergilemek ve gerçek-zamanlı bir deneyim yaşatmak yönündeki amaçlarımız akıllı binamızda daha kolay gerçekleşecektir. Schindler markasının yüksek kalitesiyle donatılmış akıllı binamıza Nisan ayının ilk haftalarında geçmiş olabilmeyi planlıyoruz“ dedi.

Çalışan Mutluluğu

Çalışan mutluluğunun kendileri için büyük önem gösterdiğini söyleyen Kabadayı sözlerini şöyle sürdürdü: “Sosyalleşme alanları artacak, kişiler ofisin her bir metrekaresinden yararlanabilecek, yeni ofis yerleşik düzen çalışanlarının yanı sıra saha görevi yapanların da her yere serpiştirilen kolektif çalışma alanlarından faydalanabilecekleri alanlar içerecek, maksimum sinerji elde edilebilecek. Yaşayan, yaşatan, mutlu eden ofis mantığıyla tasarımı yapılan yeni binamızda merdivenlerdeki minderlerde, sosyal alanlardaki koltuklarda, cam kenarındaki barlarda ve türlü alanlara serpiştirilmiş mekanlarda kişiler sosyalleşebilecek, sohbet edebilecek, toplantı yapabilecek, projeler üzerinde konuşabilecek, misafir ağırlayabilecekler. Ayrıca enerji ve mekanik anlamda maksimum verim sağlanabilecek sistemlerle donatılacak. Ofisimizin yenilenen yüzü; müşterilerine dijital showroom, özel görüşme odaları, rahatlığı hedefleyen görüşme alanları gibi birçok yenilik, çalışanlarına enerjik, kafe, oyun alanları gibi sosyalleşebilecekleri alanlar sunacaktır. Kat bahçeleri, mini sokak havası, eğlence alanları, dijital showroom, kokteyl alanı, nar şeklinde oturma grupları, hekzagon şeklinde oturma grupları da farklı bir görünüm getirecektir. Bu yeni ofis, çalışanlarına verdiği değeri göstermeyi, müşteri ve misafirlerine misafirperverlik sunmayı, insana verdiği değerli bakış açıları ile hep beraber daha da yüksek başarıların kilidini açmayı hedeflemektedir.“

Ofiste modern günümüz trendleri ile insana değer veren tasarım anlayışının kararında bir harmanın sunulduğunu ifade eden Kabadayı, tasarımcıların aynı zamanda firmanın marka değerlerini öne çıkardıklarını, hatta bazı tasarım dokunuşlarıyla markaya vurgulu bir bakış açısı kattıklarını, İç Mekan Tasarımcıları Tümay Seyfeli ve Gökhan Samuk’un tasarımcıların yeteneklerini kullanırken mekanın kullanıcısından bağımsız hareket edemeyeceği, kullanıcının ihtiyaçlarının ve beğenilerinin aslında mimarın ilham kaynağı olduğundan hareket ederek, Schindler markasının yöneticileriyle birlikte çalıştıklarını da sözlerine ekledi.