Schindler Türkiye Yeni Akıllı Merkezinde

Schindler Türkiye, modern çağın ve günümüz şehir hayatının kişilere kattığı avantajların bir bütünlük içinde harmanlandığı nadir projelerden biri olan Ataşehir’deki yeni genel merkezini bir açılış kokteyli ile tanıttı. Genel merkezde hem binanın sosyal ihtiyaçlara olan yaklaşımları, hem de ofis içi insana değer veren tasarımıyla çalışanlara yepyeni bir çalışma deneyimi sunulması amaçlandı.

Yaklaşık 60 binden fazla çalışanı ile beş kıtada hizmet veren Schindler, Türkiye’ye duyduğu güveni İstanbul Ataşehir’de satın aldığı modern merkezine taşınarak taçlandırdı.

Markanın devamlı yükselmesinin bir göstergesi olan Schindler Genel Merkezi’nin açılış kokteyli İsviçre İstanbul Başkonsolusu Nathalie Marti ve Schindler Türkeli Yönetim Kurulu Danışmanı Işın Çelebi’nin de katılımlarıyla 20 Haziran Perşembe günü gerçekleştirildi.

Türkiye’nin yeni iş ve finans merkezi Ataşehir’deki Schindler Genel Merkezi “Geleceği bugünden yaşatan“ son teknolojiyle donatılmış olan, keyifli ve esnek çalışmaya yeniden boyut kazandırılan özellikler taşıyor.

Önce Çalışan Mutluluğu

Schindler Türkeli Asansör Genel Müdürü Zafer Kabadayı’nın verdiği bilgilere göre, Schindler markasına Yılın En İyi Asansör Montajı ödülünü kazandıran Ağaoğlu My Newwork projesindeki ofis, 3 bin metrekare olup, 2 kattan oluştu. 21 katlı My Newwork binasının 16. ve 17’inci katlarını kapsadı. Ayrıca 15’inci katta da 4 bağımsız bölümleri var. Sosyal alanların, kafe ve restoranların ayrıca bir spor salonunun da bulunacağı bina, yeni, Avrupa standartlarında, akıllı bir bina olma özelliğini taşımakta. Her katta kullanıma ait yaklaşık 15 metrekarelik birer kat bahçesi de bulunmakta.

Schindler olarak uluslararası alanda asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen Liftinstituut Solutions tarafından düzenlenen Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışmasında ödül kazanan bu projelerinde de inovasyon ve estetiğin bir arada sergilenmesi, geleceğin konforunu bugünden sunmak gibi kavramları ilke edindiklerini vurgulayan Kabadayı, ofisin Schindler markasının Kalite Liderliği, Teknoloji Liderliği, Montaj Liderliği sıfatlarıyla girdiği ve çok keyifli bir işbirliğiyle yol alarak ödülle taçlandırdığı Ağaoğlu My Newwork projesinde yer aldığını hatırlattı.

Kabadayı, “Şirketimizin büyüme planı kapsamında sürekli olarak artan çalışan sayısını daha rahat ve geniş bir alanda yerleştirmek, şirketin genç, dinamik, aktif yüzünü daha da iyi ortaya koyabilmek, müşterilerimizi daha modern bir alanda ağırlamak, ayrıca son teknoloji asansör ve yürüyen merdivenlerimizden örnekler sergilemek ve gerçek-zamanlı bir deneyim yaşatmak yönündeki amaçlarımız yeni akıllı merkezimizde daha kolay gerçekleşecektir“ dedi.

Ofiste modern günümüz trendleri ile insana değer veren tasarım anlayışının kararında bir harmanın sunulduğunu ifade eden Kabadayı, tasarımcıların aynı zamanda firmanın marka değerlerini öne çıkardıklarını, hatta bazı tasarım dokunuşlarıyla markaya vurgulu bir bakış açısı kattıklarını, İç Mekan Tasarımcıları Tümay Seyfeli ve Gökhan Samuk’un tasarımcıların yeteneklerini kullanırken mekanın kullanıcısından bağımsız hareket edemeyeceği, kullanıcının ihtiyaçlarının ve beğenilerinin aslında mimarın ilham kaynağı olduğundan hareket ederek, Schindler markasının yöneticileriyle birlikte çalıştıklarını da sözlerine ekledi.