SAS Türkiye 25. Yılını Kutluyor

Yazılım sektörünün 46 yıldır öncü firmaları arasında yer alan, yapay zeka ve ileri analitik alanında uzun yıllardır dünyada lider olan SAS, 2022 yılında “İşimiz Özveri” sloganıyla Türkiye’deki 25. yılını kutluyor.

1976’da Amerika’da sekiz Amerikan Üniversitesi’nin “Statistical Analysis System” kısaca SAS olarak adlandırdığı bir araştırma projesi olarak başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan Kuzey Karolina firması, şu anda 150 ülkede müşterilerine hizmet vererek sektöre liderlik ediyor. SAS, 12 bin çalışanı ile 81 bine yakın işletme, kamu kuruluşu ve üniversiteye çözümleriyle değer yaratmaya ve üretmeye devam ediyor. Dünyada farklı sektörlerde 125 bin projeyi başarıyla hayata geçiren SAS, saygın ve kabul gören bağımsız kuruluşlarca ortaya konan tüm raporlarda geliştirdiği teknolojiler ve bilgi birikimiyle lider pozisyondaki konumunu koruyor.

“İşimiz Özveri”

Türkiye’de geçtiğimiz 25 yılda oldukça büyük başarılara imza atmış dünyanın analitik sektörü lideri SAS, “İşimiz Özveri” sloganıyla bankacılık, sigorta, telekom, perakende, üretim ve kamu sektörlerinden çok sayıda şirket ve kurumda başarı hikayeleri yazıyor ve iş ortaklarını hedeflerinin çok daha ötelerine taşıyor.

SAS Türkiye ve Orta Asya, Genel Müdürü Rasim Eğri yaptığı açıklamada, “SAS Türkiye’nin 25. yaşını “İşimiz Özveri” diyerek oldukça anlamlı biçimde kutluyoruz. SAS Türkiye olarak ülkemizin bilişim serüveninde geçtiğimiz 25 yılda oldukça büyük başarılara ve sayısız projelere imza attık. En önemlisi şeffaf, güçlü ve güvenilir bir ekosistem inşa ettik. SAS Türkiye ekibi bugün 100’e yakın uzman çalışanı ve çok güçlü, güvenilir iş ortaklarıyla, pazar lideri yapay zeka temelli analitik teknolojilerini Türkiye’nin geleceği için projelendirmeyi tüm hızıyla sürdürüyor. Bunu yaparken hem ülkemize hem de Orta Asya ülkelerine, Ankara ve İstanbul ofislerimizle hizmet veriyoruz. 25 yılda biriktirdiğimiz değerlere ve kurum kültürümüze sıkı sıkıya sarılarak özverili biçimde çalışarak yeni başarılar ortaya koymaya devam edeceğiz. SAS Türkiye ailesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı heyecanla, ülkemizde yetiştirdiğimiz gençlerimizle birlikte istihdamı da destekleyerek özel sektör ve kamu sektörünün veri odaklı dijital dönüşümüne öncülük etmeye devam edeceğiz. Küresel ölçekte 2030 yılında yaklaşık 16 trilyon dolarlık bir ekonomik katkı oluşturacağı tahmin edilen yapay zeka ekonomisinden ülkemizin maksimum payı alması için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

SAS Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik Bölgesi Başkanı ve CSO’su Riad Gydien, bu sene Türkiye’de 25’inci yaşına giren SAS‘ın bu başarısını kutladığını belirterek “SAS olarak, Türkiye’ye güveniyor ve yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda son 3 yılda Türkiye’de çalışan sayımızı üç katına çıkardık ve Ankara’da bir ofis açtık. SAS olarak Türkiye’deki genç nüfusun potansiyeline ve yeteneğine değer veriyor ve bu doğrultuda çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Örneğin Türkiye Bilişim Vakfı ile yürüttüğümüz Dijital Teknoloji Geliştiriciler akademik programımız vasıtasıyla ülke genelinde 20’den fazla üniversitede çok sayıda gence ulaşmayı başardık. Türkiye’de kamu kurumlarını, özel şirketleri desteklemek ve katma değerli projeler yaratmak için yıllar içerisinde sahip olduğumuz know-how’ımızı ve bilgi birikimimizi Türkiye’ye getirmekten ve değer yaratmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?