Salesforce, Yeni Einstein 1 Platformu’nu Duyurdu

Yeni Einstein 1 Veri Bulutu artık Einstein 1 Platform ile doğal olarak entegre edilmiş durumda, böylece müşteriler her türlü veriyi bağlayabilir ve müşterilerinin birleşik profilini oluşturabilir ve her müşteri deneyimine yapay zeka, otomasyon ve analitik ekleyebilirler.

Salesforce, Einstein 1 Platform’u duyurdu. Bu platform, Salesforce Data Cloud ve Einstein AI yetenekleri için önemli gelişmeler sunuyor ve hepsi Salesforce’un temel meta veri çerçevesi üzerine inşa edilmiştir. Müşteri şirketleri için güvenilir bir yapay zeka platformu olan Einstein 1 Platform’u, şirketlere düşük kodla yapay zeka destekli uygulamalar oluşturma ve tamamen yeni CRM deneyimleri sunma yeteneği sağlar.

Neden Önemli: Müşteri verileri oldukça parçalanmış durumda. Ortalama olarak, organizasyonlar 1.061 farklı uygulama kullanıyor, ancak bunların yalnızca yüzde 29’u entegre edilmiş durumda. Kurumsal veri yığınları daha karmaşık hale geldi ve önceki bilgi işlem devrimleri – bulut, sosyal medya ve mobil – müşteri verilerinin büyük, izole edilmiş adalarını oluşturdu.

Salesforce’un orijinal meta veri çerçevesi, şirketlerin Salesforce uygulamaları arasında veriyi düzenlemelerine ve anlamalarına yardımcı olur – farklı uygulamaların temel platform üzerine inşa edilmesi, birbirleriyle iletişim kurabilmesi için ortak bir dil gibi. Şimdi bu, veriyi Salesforce meta veri çerçevesine haritalayarak, verinin nasıl yapılandırıldığına bakılmaksızın bir işletme boyunca verinin birleşik bir görünümünü oluşturur.

Bu, organizasyonlara düşük kod platform hizmetleri kullanarak her kullanıcı deneyimini özelleştirme ve verilerini kullanma olanağı sunar – yapay zeka tahminleri ve içerik oluşturması için Einstein; otomasyon için Flow; ve kullanıcı arayüzleri için Lightning dahil. Bu özelleştirmeler, maliyetli ve kırılgan entegrasyon kodu yazmadan organizasyonun temel uygulamalarının geri kalanına anında kullanılabilir hale gelir.

Ek olarak, Salesforce her yıl üç kez otomatik güncellemeler sunar ve meta veri çerçevesi, entegrasyonları, özelleştirmeleri veya güvenlik modellerini bozmadan herhangi bir güncellemeyi engeller.

Organizasyonlar Salesforce platformu üzerinde kolayca eklemeler yapabilir ve genişletebilirler.

Salesforce, Einstein’ın Yeni Neslini Tanıtıyor

Salesforce, Einstein’ın yapay zeka teknolojisinin yeni neslini tanıttı. Einstein şimdi şunları içeriyor:
• Einstein Copilot: Her Salesforce uygulamasının kullanıcı deneyimine entegre edilmiş yeni ve güvenilir bir konuşma temelli yapay zeka asistanı. Einstein Copilot, kullanıcıların iş akışları içinde sorular sormalarına, doğal dilde sorular sormalarına ve Salesforce Data Cloud’dan güvende saklanan şirket verilerine dayalı olarak ilgili ve güvenilir cevaplar almalarına yardımcı olarak üretkenliği artıracaktır. Ayrıca, Einstein Copilot, kullanıcının sorgusunun ötesinde ek eylem seçenekleri sunar – örneğin bir satış görüşmesinden sonra önerilen bir eylem planı veya yeni bir hizmet bilgi maddesi oluşturma gibi.

• Einstein Copilot Studio: Şirketlerin daha hızlı satış anlaşmaları yapmak, müşteri hizmetlerini hızlandırmak, kişiselleştirilmiş tarama geçmişine dayalı olarak web siteleri oluşturmak veya doğal dil ipuçlarını kod haline getirmek gibi özel ipuçları, beceriler ve yapay zeka modelleri ile tamamen yeni bir nesil yapay zeka destekli uygulamalar oluşturmanın kolay ve yeni bir yoludur. Einstein Copilot Studio ayrıca Einstein Copilot’un web siteleri gibi diğer tüketiciye yönelik kanallarda gerçek zamanlı sohbet, Slack, WhatsApp veya SMS gibi kullanılabilir hale getirilmesini sağlar.

Bu sonbaharda pilot olarak geliyor olacak olan Einstein Copilot ve Einstein Copilot Studio, Salesforce’a yerleşik olarak yerleştirilmiş güvenli bir AI mimarisi olan Einstein Trust Layer içinde çalışacak ve müşteri verileri ile yanıtları güçlendirmek ve şirketin veri gizlilik ve güvenlik standartlarını korurken daha yüksek kaliteli AI sonuçları üretme yeteneği sağlayacaktır.

Einstein Copilot, dijital mağazalar oluşturmak, özel kodlar oluşturmak, veri görselleştirmeleri oluşturmak veya satış temsilcilerine hızlı işlem yapma adımlarını önermek gibi belirli görevleri başarmak için güvenilir ve doğru öneriler ve içerik üretecektir. Salesforce Data Cloud’dan gelen müşteri verileri, kurumsal içerik, telemetri verileri, Slack konuşmaları ve diğer yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verilerle güvende ve sağlam temellere dayanır, böylece Einstein Copilot’un bilinçli ve doğru kararlar vermesi sağlanır.

Einstein Copilot öncesi, diğer üretken yapay zeka copilot çözümleri, iş akışının içine entegre edilmemiş ayrı uygulamalar olarak çalıştırılması gerekiyor ve güvenilir şirket verilerini kullanarak büyük dil modellerinden ilgili veya tutarlı sonuçlar üretmek kolay veya güvenli değildi. Einstein Copilot, dünyanın bir numaralı AI CRM’si içinde yerleşik olarak entegre olacak ve daha doğru yapay zeka destekli öneriler ve içerik üretmek için herhangi bir Salesforce uygulamasından veri çekecektir.

Neden Önemli: Yöneticilerin yüzde 45’i AI yatırımlarını artırıyor ve erken benimseyenler zaten yararları topluyorlar, çalışan zamanının %30’unu gelir artırma, maliyetleri azaltma ve yüksek kaliteli müşteri deneyimleri ve etkileşimler sunma amacıyla kullanıyorlar. Salesforce’un yeni gelişmeleri, AI’yi milyonlarca CRM kullanıcısı için çalıştırıyor ve insanların daha yüksek performans ve iş tatmini elde etmek için iş uygulamaları inşa etme ve etkileşim kurma şeklini temel olarak yeniden şekillendiriyor.

Salesforce ve Google, GenerativeAI tarafından Desteklenen Yeni Bir İş Üretkenliği Çağını Sunmak İçin İşbirliğini Genişletiyor

Salesforce ve Google, AI CRM’in öncüsü Salesforce ile dünyanın en popüler üretkenlik aracı Google Workspace’i bir araya getirmek amacıyla stratejik işbirliklerini genişlettiklerini duyurdu. Bu işbirliği, müşterilerin Salesforce ve Google Workspace’den gelen bağlamı bir araya getirmelerine olanak tanıyan yeni çift yönlü entegrasyonlar sunacak.

Bu entegrasyonlar sayesinde kullanıcılar, Salesforce ve Google Workspace’in GenerativeAI asistanları olan Salesforce Einstein Copilot’u ve Google Workspace Duet AI aracılığıyla platformlar arası sorunsuz bir şekilde çalışabilecekler. Müşteriler, Salesforce’taki kendi hesap, iletişim ve fırsat verilerini kullanarak özelleştirilmiş Google Slides ve Docs oluşturabilirken Gmail ve Google Calendar’dan gelen özetler ve bağlam, Salesforce’a getirilerek kayıtları güncelleyebilir ve imzalı bir sözleşmeyi Salesforce’a kaydederek ve Docs’ta oluşturulan bir kazanç-kayıp raporu ile fırsatı kapatma gibi iş akışlarını tetikleyebilirler.

Bu işbirliğinin bir parçası olarak, Salesforce ve Google, GenerativeAI asistan tekliflerini genişletilebilir hale getirmek için birlikte çalıştılar ve her biri diğerinin yeni mevcut üçüncü taraf platformlarıyla entegre olacak ilk ortaklar olacak.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?