SabancıDx, Üçüncü Ofisini Metaverse’te Açtı

Üçüncü ofisini metaverse üzerinde açan SabancıDx’in Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Özlem Kalkan ile projedeki iş ortağı AtlasSpace’in Kurucu ve CEO’su Burçin Gürbüz Enterprise Next röportajlarında konuğumuz oldu.

İstanbul ve Hollanda’dan sonra üçüncü ofisini metaverse’te açan SabancıDx, yarattığı kullanım alanlarıyla iş dünyasına yeni nesil bir deneyim sunuyor. Dijitalleşme odağında yenilikçi fikirlerle sürdürülebilir faydalar yaratan SabancıDx; işe alım, oryantasyon, eğitim gibi çeşitli iş süreçlerini meta evrene taşıyarak fark yaratmak ve çalışanlarıyla farklı kanallar aracılığıyla da daha yakın bir ilişki kurmak isteyen şirketler için MetaKampüs ile değer üretiyor.

Yeni çalışanların aidiyet duygusuna katkı

Yaygınlığı küresel olarak artmaya devam eden metaverse ile ilgili olarak hem yeni jenerasyonlar hem de iş dünyasına dair paylaşımlarda bulunan SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Özlem Kalkan; “Hibrit çalışma düzeninin, büyüme gösteren şirketlerin yüzde 63’ü tarafından benimsenmiş olduğunu görüyoruz. Bu açıdan baktığımızda, işe yeni başlayan çalışanların şirket uygulamalarına adaptasyonlarını hızlandırmak, sosyalleşebilecekleri ortamlar yaratmak ve iş aktarımını doğru yapabilmek adına fark yaratan uygulamaların ortaya koyulması oldukça önemli bir hale geliyor. Metaverse, uzaktan çalışmayı destekleyen çeşitli online toplantı platformlarının yanı sıra şirketlere, çalışanları ile 3 boyutlu evrende iletişim kurmak ve bu renkli dünyada ilişki geliştirmek adına yeni bir yol sunuyor. Çağımızın bu ihtiyacından yola çıkarak geliştirdiğimiz MetaKampüs’te yapılan işe alım süreçleri, iş hayatına yeni giriş yapan genç çalışanların çok daha hızlı bir şekilde aidiyet duygusunu hissetmesine yardımcı oluyor” dedi.

SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Özlem Kalkan ve AtlasSpace Kurucu ve CEO’su Burçin Gürbüz ile proje hakkında gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbeti aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?