Ricoh’tan Tarihi Başarı

Ricoh MH5420/5421 Serisinin 500.000 adet yazıcı kafası satışları, dönüm noktasına ulaştı.

Ricoh’un beşinci nesil yazıcı kafalarından RICOH MH5420/5421 serisi yazıcı kafası, tüm endüstriyel sektörlerde on milyarlarca dolarlık dijital dönüşüm geliri elde etmek üzere, dünya çapında şimdiden 500.000’den fazla çözüm geliştirici tarafından tercih edildi.

Dünya çapında çözüm geliştiricilerinin RICOH MH5420/5421 Serisi yazıcı kafalarını tercih etmesiyle 500.000 satışla kilometre taşına ulaşıldı.

Bu dönüm noktasına ulaşılmasında yazıcı kafalarının çok yönlülüğüne duyulan güven ve endüstriyel ortamlarda yapılan testlerde tutarlı ve tekrarlanabilir yüksek kaliteli sonuçlar verme becerileri, önemli rol oynadı.

Ricoh’un MH5420/5421 serisi yazıcı kafaları su bazlıdan, UV, solvent ve yağ bazlıya kadar çok çeşitli mürekkeplerle uyumludur. OEM’ler (orijial ürün üreticisi) bunları tabela, tekstil, etiketler ve endüstriyel dekor dahil çok çeşitli uygulamalarda ve ayrıca basılı elektronik, 3D, ilaç ve DNA baskısı alanlarındaki gelişmeler için kullanıyor. Dalga formu tasarımı ve püskürtme optimizasyonu için kapsamlı teknik ve entegrasyon desteği, ürün sunumunun temelini oluşturuyor.

Ricoh’un MH5420/5421 serisi yazıcı kafalarını yenilikçi teknolojilerinin merkezine yerleştiren dünya çapındaki çeşitli endüstri ve sektörlerdeki geliştiriciler arasında, dar ve orta genişlikte web baskı ve son işlem ekipmanları konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Mark Andy de bulunmaktadır. Dijital İş Birimi Başkan Yardımcısı Dave Medlar şu yorumu yaptı: “Beşinci nesil Ricoh yazıcı kafalarını sağlamlıkları ve güvenilirlikleri nedeniyle ve tekrar tekrar tutarlı, küçük damlalar sundukları için tercih ettik.”

Agfa’nın Malzeme Teknolojisi Merkezi Başkanı Dr. Karin Vercauteren, yazıcı kafasının geniş viskozite aralığını, uzun kullanım ömrünü destekleyen güçlü ve kararlı piezo teknolojisini ve entegrasyonu kolaylaştıran küçük ayak izini vurgulayarak, “Ayrıca açık platform, dalga biçimini belirli mürekkepler ve uygulamalar için ayarlamamıza ve olağanüstü baskı kalitesi elde etmemize olanak tanıyor” dedi.

Durst, MH5420/5421 Serisi teknolojisini tescilli veri elektroniği ve otomatik eşleme algoritmalarıyla birlikte birçok su bazlı ve UV mürekkep uygulamasında ve modüler makine sistemlerinin ayrılmaz bir parçası olarak kullanmakta. Durst Group Teknoloji Sorumlusu Georg Grossrubatcher’e göre, yazıcı kafalarının güvenilirliği ve sağlamlığı, endüstriyel müşterilerin yüksek makine kullanılabilirliği ve baskı kalitesi tutarlılığı taleplerini karşılamaya yardımcı oluyor. “Bu beklentileri yalnızca inkjet teknolojilerini sürekli olarak ileriye taşıyan ve yakın inovasyon ortaklıklarının optimizasyon gereksinimlerine kulak veren güvenilir yazıcı kafası ortaklarıyla karşılayabiliriz.”

Yazıcı kafasının farklı mürekkeplerle tutarlılığı, d.gen, Inc.’nin tabela ve tekstil yazıcıları için önemli bir yetenekti. Operasyon Başkanı Chris Kang şu yorumu yaptı: “Pigment de dahil olmak üzere birçok farklı mürekkep türüyle eşleşiyor ve son kullanıcıların benzersiz uygulamalar için doğru mürekkep türlerini seçebilmelerini sağlıyor.”

EFI Inkjet Sorumlu Teknik Başkanı Doug Edwards şunları ekledi: “EFI mürekkepleriyle Ricoh yazıcı kafası arasındaki uyumluluk, olabilecek en yüksek çok yönlülüğü sunarak, EFI’nin birçok uygulama segmentine hitap etmesini sağlıyor.” Ayrıca Edwards; Ricoh’un teknik desteğinin, sınıfının en iyi yatırım getirisini sunması ve üretim hızlarında en yüksek baskı kalitesini sağlama becerisi ile EFI’nin ürünlerini pazara daha hızlı sunmasını da açıklamalarıyla övmüş oldu.

Ricoh’un uzmanlığı Dantex için de önemliydi. Yönetim Kurulu Başkanı Ben Danon şöyle dedi: “Uzun geliştirme programı boyunca Ricoh’un desteği mükemmel ve etkiliydi.”

Ricoh Avrupa Endüstriyel Baskı Çözümleri, Grafik İletişimler Direktörü Graham Kennedy ise şu yorumu yaptı: “Ricoh beşinci nesil baskı kafalarımız olan MH5420/5421 serisinin baskı kafalarının sağlamlığı, güvenilirliği ve performansı, bu firmaların ve diğer birçok küresel ortağın on milyarlarca dolarlık satışa ulaşan yeni sistemler geliştirmesine ve piyasaya sürmesine olanak sağladı. Ricoh’un teknolojisine güveniyorlar ve yazıcı kafalarının çok yönlülüğü de geniş bir sektör yelpazesinde, inovasyonu destekleyerek geliştirmenin hızlanmasını sağlarken, zaman ve maliyet açısından riski en aza indiriyor.”

“Ayrıca, Ricoh’un analogdan dijital teknolojilere geçişi hızlandırmak için pazarın talebini karşılamasından ve ortaklarımızın dijitalleşmenin getirdiği yukarı yönlü süreç avantajlarından ve aşağı yönlü katma değer avantajlarından yararlanmasını sağlamasından ötürü gurur duyuyorum.”

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?