Reeder’dan Mübin Argın: “Türkiye’de Akıllı Telefon Pazarı Yüzde 8 Büyüyecek”

Reeder/Selekt Bilgisayar Kurumsal Satış Direktörü Mübin Argın, akıllı telefon pazarı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Argın, 1 milyon düzeyinde olan Türkiye telefon pazarının yüzde 8 büyüyeceğini ve ülkemizde 2017’de 14 milyona yakın akıllı telefon satılacağını söyledi.

Reeder markasının yüzde 200 büyüme ile 2016 yılına getirdiklerini işaret eden Mübin Argın, Reeder/Selekt Bilgisayar markası olarak aylık 1 milyon düzeyindeki akıllı telefon pazarında yüzde 1’lik bir pazar payına sahip olduklarını ifade etti.

Argın, ağırlıklı olarak zincir kanalında satış ekipleri ile planladıkları doğru ürün strateji ile hızla büyüdüklerini, önümüzdeki yıl, 2017 de pazar payını arttırmak üzere en büyük hedeflerinin zincir kanalında yakalanan başarıların telekomünikasyon kanalına da taşımanın önemine dikkat çekerek, bunu gerçekleştirirken; her geçen gün ürün gamlarını inovasyonlarla zenginleştirerek, müşteri beklentilerine, gereksinmelerine uygun uygulamalar geliştirerek gerçekleştirmeyi hedefleyeceklerini söyledi.

2017’de 13,5 Milyon Telefon Satılacak

Basın açıklamasında 2017’de telefon pazarının gelişimini nasıl yorumladığı ve pazara dönük beklentilerini anlatan Mübin Argın “Türkiye’de telefon pazarı her sene büyümeye devam ediyor. 2017’de de bu büyümenin devam edeceğini öngörüyoruz. Tahminimiz 2017 yılında yüzde 8’lik bir büyüme ile toplamda 13,5 milyon seviyesinde cihaz satışının olacağı yönündedir” dedi.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?