Cardtek’te Yeni İsimler

Türkiye’nin öncü teknoloji şirketlerinden Cardtek’te iki yeni isim göreve başladı.

Didem Kayalıdere ve Burçin Yiğit

Cardtek’in İnsan Kaynakları Direktörü Burçin Yiğit, 20 Mart itibariyle İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetim Direktörü olarak atanırken, Cardtek Kurumsal İletişim Direktörü ise Didem Kayalıdere oldu.

Burçin Yiğit Kimdir?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans programını bitiren Burçin Yiğit, kariyerine özel bir eğitim kurumunda İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Uzmanı olarak başladı. Daha sonra Ulusal Ajans tarafından yürütülen Avrupa Birliği Hibe projelerinde, IT alanında istihdamın arttırılması için yapılan çalışmalarda Proje Lideri olarak görev aldı.

2005 yılında Çözüm Holding’de İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetim Sorumlusu görevine getirilen Yiğit, çeşitli şirketlere de kurumsallaşma ve süreç yönetimi ile ilgili danışmanlık yaptı. 2010 yılında demir çelik sektörünün lideri Yücel Şirketler Grubu’na transfer olarak burada 6 yıl boyunca, İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalıştı. Yiğit, global bir marka olma hedefiyle hızla büyüyen Cardtek Grubu’nda, 2016 Nisan itibarıyla İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmalarına başladı. Henüz birinci yılını tamamlarken kendisine Kalite Yönetim Sistemlerinin sorumluluğu da verilerek İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetim Direktörlüğü görevine atandı.

Didem Kayalıdere Kimdir?

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama İletişimi bölümünde tamamladı. İş hayatına 1997 yılında Yapı Kredi Bankası’nda başladı. Bankacılık kariyeri boyunca sırasıyla Kurumsal Portföy Yönetmeni, Triocard Ürün Yönetmeni, Üye İşyeri Pazarlama ve Satış Destek Müdürü ve Ödeme Sistemleri Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Bankacılık dışındaki deneyimleri arasında Ingenico ve Peppers&Rogers Group Consulting bulunan Kayalıdere, son olarak İdea Teknoloji Çözümleri A.Ş’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapıyordu.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?