Red Hat ve Oracle İş Birliklerini Genişletiyor

OCI (Oracle Cloud Infrastructure) Compute kaynaklarındaki sertifikalı yapılandırmalar, artık Red Hat Enterprise Linux’u çalıştırabiliyor. Bu sayede kullanıcılar dağıtık bulut ortamlarında daha fazla seçeneğe sahip olabiliyor.

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat ve Oracle, kullanıcılarına Oracle Cloud Infrastructure (OCI) üzerinde çalıştırabilecekleri daha fazla seçenek sunmak için çok aşamalı iş birliklerini duyurdu. Red Hat Enterprise Linux’un OCI üzerinde desteklenen bir işletim sistemi olarak çalışmasıyla başlayan bu stratejik iş birliği, dijital dönüşümlerine güç vermek ve önemli uygulamalarını buluta taşımak için OCI ve Red Hat Enterprise Linux kullanan şirketlerin deneyimini iyileştiriyor.

Gartner’ın “Forecast: Public Cloud Services, Worldwide, 2020-2026, 4Q22 Update” raporuna göre “dünya çapında genel bulut sağlayıcılarının 2023’e kadar yüzde 18,5 büyümesi öngörülüyor. Bu sırada “şirketler de bulut kullanımını artırmaya devam edecek ve bu da önümüzdeki beş yılın bileşik yıllık büyüme oranının yüzde 19,6 olmasını sağlayacak.”1 Bu büyüme, hem bulut sağlayıcısı hem de bulut ortamlarının temelini oluşturan işletim sistemi tarafında müşterilerin daha geniş seçeneklere ihtiyaç duyduğunu gösteriyor.

Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerin yüzde 90’ı şu anda Red Hat ve Oracle’ın çözümlerini kullanıyor. Red Hat Enterprise Linux, bu şirketlerin pek çoğunun dijitalleşme operasyonlarında işletim sisteminin temeli olarak çalışırken OCI da yüksek performanslı ve önemli bulut hizmetleri sunuyor. Artık bu şirketler bulut operasyonlarını OCI üzerinde çalışan Red Hat Enterprise Linux ile standartlaştırıyor ve bu sayede veri merkezlerinden OCI dağıtık bulutuna kadar pek çok alanda ortak bir platforma sahip oluyor.

Bu stratejik iş birliğiyle OCI’daki sertifikalı esnek sanal makine yapılandırmaları artık Red Hat Enterprise Linux’u çalıştırabiliyor ve kullanıcılar da Red Hat Enterprise üzerinde çalışan mevcut iş yüklerini Red Hat Enterprise Linux on OCI’ya güvenle aktarabiliyor. OCI esnek sanal makineleri fiyat/performans oranını iyileştirmek ve boşa harcanan kaynakları en aza indirebilmek için tek bir CPU’ya kadar inebiliyor. Kullanıcılar, potansiyel sorunları çözmek için aralarında genişletilmiş ve ortak destek anlaşması bulunan Red Hat ve Oracle’ın destek ekipleriyle iletişim kurabiliyor.

Red Hat Enterprise Linux, Red Hat’in arasında Red Hat OpenShift’in de bulunduğu hibrit bulut teknoloji portföyünün temelini oluşturuyor. Red Hat Ansible Automation Platform ve ek teknolojiler de modern bulut yerlisi yığını destekliyor. Bu iş birliğiyle Red Hat ve Oracle’ın ortak kullanıcıları Red Hat Enterprise Linux üzerinde ilerleyen dönemlere yönelik bilişim hizmete alımları için temel oluştururken mevcut BT yatırımlarından da fayda kazanmaya devam ediyor.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?