Red Hat Ansible Automation Platform Otomasyon Deneyimini Geliştiriyor

Birçok platform, genel bulut, ağ ve güvenlik teknolojileri için geliştirilen ve kullanıma hazır çözümler, kurumların en yeni güvenilir otomasyon sürecine daha kolay başlamalarını sağlıyor.

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Inc., Ansible Automation portföyünün önemli iyileştirmelerini duyurdu. Yapılan iyileştirmeler arasında Automation Hub’dan ulaşılabilen Red Hat Ansible Automation Platform‘un en yeni versiyonu ve yeni Red Hat Certified Ansible Content Collections yer alıyor. Red Hat Ansible Automation Platform’un en yeni versiyonu, kurumların verimliliklerini ve ekipler arası işbirliğini artırırken, otomasyon kabiliyetlerini de yeni boyutlara taşımasına yardımcı oluyor. Platformun en yeni sürümünün bir bileşeni olan yeni Ansible Content Collections da Red Hat tarafından geliştirildi, test edildi ve destekleniyor. Ansible Content Collections, kurumların en güncel otomasyon içeriklerine sahip olmasını sağlıyor.

Forrester Research’ün yaptığı yeni bir araştırmaya göre akıllı otomasyon haritası ve otomasyonun olgunluğu, kazançla kayıp arasındaki farkı belirliyor. Otomasyon, küresel dinamiklerin de değişmesiyle kurumları daha hızlı ve daha verimli kılmak için BT alanının en önemli önceliklerinden birisi haline geldi. Öte yandan BT ekiplerinin otomasyondan elde edeceği avantajı en yükseğe çıkarması için otomasyon araçlarının yanı sıra akıllı ve daha güvenilir otomasyon teknolojilerine ihtiyaçları var.

Red Hat Ansible Automation Platform, kurumların en yeni Ansible inovasyonlarına ve teknolojilerine ihtiyaç duyduklarında erişebilmelerini sağlayarak otomasyon çalışmalarını hızlandırmalarına yardımcı oluyor ve bu sırada üretime hazır iş yükleri için gereken güvenlik özelliklerini sağlamaya devam ediyor. Ansible Content Collections’a ek olarak Red Hat Ansible Automation Platform’da otomasyon servis kataloğunun ilk defa yer aldığı Ansible Tower 3.7 ve Automation Analytics’e yapılan güncellemeler yer alıyo

Otomasyon gereklilikleri arttıkça kurumların da yeni alanlara çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde giriş yapabilmesi için otomasyon kapasitelerini artırabilmesi gerekiyor. İlk olarak 2019’un sonbaharında Red Hat Ansible Automation Platform’la birlikte duyurulan Ansible Content Collections, düzenli olarak güncellenmiş otomasyon içeriği sunarak değer yaratma süresini kısaltıyor ve kurumların Ansible içeriklerini istedikleri ölçekte tekrar kullanabilmelerini sağlayarak otomasyon kullanımlarını da artırıyor.

Red Hat’in yönettiği Ansible Content Collections’ın erişime açılmasının ardından Red Hat, kendisinin yazdığı ve desteklediği 17 tane yeni Collections yayınlıyor. Bu Collections’lar, AWS, Arista, Cisco, IBM, Juniper, Splunk, VyOS ve çok daha fazla popüler ağ, güvenlik ve bulut iş ortakları için erişilebilir durumda. Collections, Ansible ürün sürümlerinden bağımsız olarak yayınlandığı için kurumların en yeni Collections’lara erişmek çok daha kolay oluyor. Red Hat’in yazdığı Collections’larla birlikte toplam 49 sertifikalı Collections, Red Hat ve Automation Hub’daki iş ortakları tarafından erişime açıldı.

Desteklenen ve sertifikalı Ansible Content Collections’ların tamamı, cloud.redhat.com sayfasında yer alıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?