Poddy’de Hedef Küresel Büyüme

Enterprise Next röportajlarında bu hafta konuğumuz Poddy CEO’su Cüneyt Göktürk oldu.

Poddy, podcast dinleyicilerine seslerini duyurabilme ve podcast içeriği üretenlerin dinleyicileriyle etkileşime geçebilmesini sağlama fikri ile iki Türk girişimci Cüneyt Göktürk (CEO, Founder) ve Erman Darıcı (CMO, Co-Founder) tarafından Londra merkezli olarak Ağustos 2022’de hayata geçirilen bir girişim. 2023’te kurucuları arasına katılan Cem Dinçay’ın (CTO) yanı sıra 16 kişilik bir ekip ile büyüyen Poddy mobil uygulaması, 24 Şubat 2023 tarihinde AppStore’da bir ay sonra da Play Store’da genel kullanıma açıldı.

Konuğumuz olan Poddy CEO’su Cüneyt Göktürk, “Kullanıcılarımızın etkileşim kurabilmelerine olanak tanıyan “sosyal podcast platformu” olma özelliği ile podcast alanında dünyada ilk ve tek uygulamayız. Poddy olarak uygulamamızı; kapsayıcılık, erişilebilirlik ve çeşitlilik vizyonuyla fonksiyonel açıdan zenginleştirmeye devam ediyoruz. Son olarak 85 milyon TL değerlemeyle aldığımız ilk yatırımımızla da başta ABD olmak üzere yurtdışı pazarlarda büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

Tüm bunları ve daha fazlasını Poddy CEO’su Cüneyt Göktürk ile gerçekleştirdiğimiz aşağdaıki röportajdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?