Platin Bilişim, Rapid7’nin Gold Partner’ı Oldu

Uluslararası iş ortaklarıyla başarılı projelere imza atan Platin Bilişim, Rapid7’nin Türkiye’deki Gold seviyesindeki tek iş ortağı seçildi.

Kurulduğu 2001 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen kurumlarına “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı yönetimi” ve “Güvenlik” konularında profesyonel çözümler sunan Platin Bilişim, iş ortaklarından Rapid7’nin Türkiye’de “Gold” seviyesine yükselen tek partneri oldu.

Dünya genelinde 110 farklı ülkede faaliyet gösteren ve Fortune 1000 listesindeki şirketlerin yüzde 38’i tarafından ürünleri kullanılan Rapid7, Türkiye’deki iş ortakları arasında sadece Platin Bilişim’in Gold seviyesine yükseltildiğini duyurdu.

Rapid7 güvenlik ürünlerinin dünya genelinde 6200’ün üzerinde işletme tarafında kullanıldığını belirten Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, “Bizim ana uzmanlığımız güvenlik ve hep bu alana yönelik uluslararası markalarla iş birliği yapıyoruz. Birlikte çalışmaktan keyif aldığımız ve güvenlik spesifik ürünleriyle dikkat çeken Rapid7’nin Türkiye’deki tek Gold seviyesindeki iş ortağı olmamız bizim açımızda gurur verici. Bundan böyle de ülkemizin büyük kurumlarının BT yöneticileriyle birlikte Rapid7 ürünleri kullanarak çok başarılı projelere imza atacağımıza eminim” dedi.

Yeni milenyumun başarı hikayesi

Alan Matthews, Tas Giakouminakis ve Chad Loder tarafından 2000 yılında bir yazılım şirketi olarak kurulan Rapid7, tam bir milenyum başarı hikayesi. Kurucuların güvenlik tarafındaki fırsatı görmesi ile birlikte bugün güçlü bir güvenlik markası olmayı başaran Rapid7, içinde bulunduğumuz dijital çağda şirketlerin ciddi riskler altında olduğunu ve mutlaka profesyonel iş ortaklarıyla çalışmaları gerektiği vizyonuyla faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde 2017 yılının ilk çeyreğinde 45.2 milyon dolarlık gelirle bir önceki yıla oranla yüzde 30 büyüme kaydettiğini de açıkladı. Şirketin hisseleri New York teknoloji borsası Nasdaq’ta RPD koduyla işlem görüyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?