Performans ve Hız Tutkunları İçin Zyxel VMG3925-B10B

Akıllı anten teknoloji beaforming desteği ile VMG3925-B10B, üst segment WiFi deneyimi sunuyor.

Ağ teknolojileri alanında dünya liderlerinden biri olan Zyxel, VMG3925-B10B model modem / router ile internete hızlı ve kesintisiz erişim olanağı sunuyor. Kablosuz bağlantı hızını üç kat artıran yeni nesil bağlantı standardı 802.11ac destekli ürün, kullanıcılara üst düzey internet bağlantısı deneyimi vaat ediyor.

Zyxel’inmodem/router ürünü VMG3925-B10B, eş zamanlı dual bant yayın, eş zamanlı 1600 Mbps kablosuz veri hızı, ebeveyn kontrolü ve dosya paylaşım gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Yüksek hızlı internet erişimi için VDSL2 ve ADSL2+ arasında otomatik algılama sağlayabilen kablosuz AC destekli Zyxel VMG3925-B10B, optimize edilmiş RF ve Anten Tasarımı ile öne çıkıyor.

Beamforming Teknoloji ile Gelen Oyun Özgürlüğü

Zyxel VMG3925-B10B beamforming (hüzmeleme – akıllı anten)teknolojisi desteği ile evde kapsama alanını en uç noktaya taşıyor. Böylece akıllı telefon, tablet vb uç cihazlar maksimum performansta internet erişimine sahip olabiliyor.

Beamforming olarak adlandırılan akıllı anten teknolojisi; ağa bağlanmak isteyen cihazların (tabletin / notebook’un) yerine göre kablosuz sinyallerin o bölgede odaklanmasına olanak tanıyor. Ev ve iş yerlerinde WiFi’a bağlanmak isteyen mobil cihazların sayısı artıkça; farklı bir çok noktadan ağa bağlanmak sorun olabiliyor. Bu durumda internet bağlantı hızı ve kalitesi düşebiliyor. Beoforming teknolojisi desteği sayesinde ise akıllı telefon ile evin içinde gezinerek hız kaybı yaşanmadan görüntülü konuşma yapılabiliyor, dizüstü bilgisayarınız ile konfordan ödün vermeden yatak odasından bile film izlemek mümkün olabiliyor veya gecikmeye karşı hassas olan çevrimiçi oyun oynama deneyiminde kalite en üst noktaya taşınabiliyor.

Zyxel Retail Satış Müdürü Mehmet Yılmaz’ın verdiği bilgiye göre 5. Jenerasyon hüzmeleme teknolojisi ile bir antenden diğer antene gönderilecek veriler, her yöne yayılarak gönderilmiyor. Veriler sadece alıcıya, bir ışın gibi dar bir aralıkta iletiliyor. Böylelikle sinyal; daha yüksek kapasitede, yüksek performansta ve daha uzun mesafeye ulaştırılıyor. Sinyal yayılarak gönderilmediği, sanki bir ışın gibi dar bir aralıkta gönderildiği için, enterferanstan (sinyal kirliliğinden) arındırılmış bir hizmet seviyesi elde ediliyor. Hüzmeleme teknolojisi ile WiFi kesilme, yavaşlama gibi sorunlar ortadan kalkıyor,üst seviyede kablosuz deneyim imkanı sağlanıyor.

Çocuklar İçin Güvenli İnternet

VMG3925-B10B, ebeveyn kontrolü özelliği ile de ekstra güvenlik taahhüdünde bulunuyor. Modemin ara yüzünden yapacağınız gün ve saat ayarlamasıyla hangi saatlerde hangi cihazın internete çıkış yapabileceğini kolayca kontrol edebiliyor. Örneğin yetişkinler dilediği zaman internete bağlanabilirken, çocuğunuzun tabletini hafta içi belirlediğiniz bir zaman aralığında internete bağlanacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Ürünün kelime filtresi desteği ise belirlediğiniz kelime içeriğini tarayarak hiçbir şekilde o kelimeye sahip içeriğe girişe izin vermiyor.

Birden çok kablosuz ağ oluşturma Multi SSID ve kablosuz çıkış gücü yönetimi gibi özellikler VMG3925-B10B’nin dikkat çeken diğer özellikleri arasında yer alıyor. VDSL2 sayesinde 100 Mbps’e kadar bağlantı hızında, 45 Mbps hızında dosya yükleme yapabilmenize imkan sunan modem, ADSL2 ve ADSL2+ bağlantı standartlarını da destekliyor. VMG3925-B10B ayrıca USB portu üzerinden güvenli dosya paylaşımı, bu dosyalara kablosuz yerel ağ üzerinden güvenli erişim -USB bellek veya USB sabit disk- desteği de sağlıyor.

Bir Bakışta Zyxel VMG3925-B10B
Kablosuz Standart: 802.11b/g/n/ac
Frekans Bandı:2.4 GHz, 5 GHz
Bağlantı Hızı: 1.3 Gbps (5 GHz), 300 Mbps (2.4 GHz)
Boyutlar:183 x 150 x 25 mm
WEP veri şifreleme (64/128 bit)
Kablosuz zamanlama
Çoklu SSID (4 Adet)
Firewall
Generic paket filtreleme
DOS atak önleme
Ebeveyn kontrolü