Penta Teknoloji, Veeam’in Dağıtıcısı Oldu

Bilgisayar, yazılım ve donanım ürünleri başta olmak üzere, 28 yıldır bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji; veri yönetimi, koruma ve güvenliği hizmetlerini bir çatı altında sunan lider teknoloji şirketi Veeam Software’in yetkili dağıtıcısı oldu.

Penta Teknoloji; veri yönetimi ve kurtarması, Veeam Software’in dağıtım haklarını aldı. Söz konusu anlaşmayla Penta müşterileri, Veaam’in sunduğu bu hizmet sayesinde veri kaybı endişesi taşımadan operasyonlarını sürdürecek.

Veeam ile varılan anlaşma sonrası bir değerlendirme yapan Penta Teknoloji Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Erünsal, söz konusu iş birliği sonrası, “Penta Teknoloji olarak veri merkezi ve güvenlik alanında yaptığımız yatırımlara bir yenisini daha ekleyerek, Veeam’in dağıtım haklarını almış bulunuyoruz. Kurumsal kanalda, katma değerli birçok servisle bayi kanalımızı buluştururken Veeam markasının mevcut portföyümüzü hem tamamlayıcı hem de şekillendirici bir rol oynayacağını düşünüyoruz. İş ortaklarımızın destek ihtiyaçlarına cevap verecek yetkin ekibimiz ve yaygın bayi kanalımız ile Veeam’in farklı sektör ve ölçekteki kurumlara satış hacmini artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Penta Teknoloji ile yapılan işbirliğinin Veeam’in gücüne güç katacağını belirten Veeam Türkiye Dağıtım, Bulut ve İşbirlikleri Yöneticisi Nurper Rodoplu, “Veeam’in Türkiye pazarında tüm operasyonlarını kanal yapısı ile gerçekleştirmesi, her yıl çift haneli büyümesinde önemli bir etken. Türkiye’nin lider teknoloji dağıtıcı şirketlerinden Penta Teknoloji ile yaptığımız bu iş birliği Veeam’in kanalda güçlü bir oyuncu olarak yerini sağlamlaştırmasına destek olacak. Diğer yandan Veeam’in 2020 yılı için belirlediği 1 milyar dolar ciroya ulaşan özel bir yazılım şirketi olma hedefine ulaşmasına da yardımcı olacak. Beraber yürüteceğimiz projeler ile Türkiye’de her ölçekteki şirketin iş sürekliliği için; uygulanabilir bir planlamayla en güvenilir akıllı veri yönetimini sunacağız” açıklamasında bulundu.