Paraşüt’ün Satış Direktörü Taner Özdoğan

Paraşüt, satış organizasyonunu yeni bir atama ile güçlendirdi. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren global markalarda yöneticilik görevleri üstlenen Taner Özdoğan, Paraşüt Satış Direktörü olarak çalışmalarına başladı.

Ön muhasebenin dijital geleceğini tasarlama hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Paraşüt’ün yeni Satış Direktörü Taner Özdoğan oldu. Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean X Yu’ya bağlı olarak çalışacak Özdoğan, tüm satış süreçlerinden sorumlu olacak.

Taner Özdoğan kimdir?

İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan Taner Özdoğan, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi üzerine yaptı. İş hayatına, lisans eğitimini sürdürdüğü yıllarda Citibank’ta Satış Temsilcisi olarak başladı. 2002-2008 yılları arasında XEROX’ta sırasıyla Finansal Raporlama Uzmanı, Kanal Geliştirme Sorumlusu ve Distribütör Satış Müdürü olarak çalıştı. 2008-2013 yılları arasında Nike’ta Satış Yöneticisi ve Satış Müdürü olarak görev alan Özdoğan, 2013-2019 yılları arasında ise Apple’da Satış ve Perakende Yöneticiliği yaptı. Taner Özdoğan son olarak 2019-2021 yıllarında Footbalance’ta İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalıştı.