Panasonic, Yeni Ürün Yelpazesiyle İş Akışlarını Kolaylaştırıyor

Panasonic Connect Europe, ISE 2024 fuarında Eğlence, Eğitim ve İş dünyasındaki müşterilerin AVoIP kullanarak bir yerden bir yere kolayca içerik paylaşabilmelerini sağlamak için tasarlanmış bir dizi yeni nesil ürününü duyurdu.

Fuarda en yeni AVoIP’e hazır ve Intel Akıllı Ekran Modülü (SDM) özellikli ürünler, Panasonic’in çoklu projeksiyon için yeni Medya İşlemci serisi ve sürdürülebilir projektörlerdeki en son gelişmeler hakkında daha fazla bilgi yer aldı. Panasonic ProAV duyuruları, Panasonic’in eksiksiz IP iş akışının ve gerçek uçtan uca çözümlerinin merkezinde yer alan en son KAIROS güncellemelerinin yanı sıra çığır açan yeni Medya Prodüksiyon Paketi’ne odaklandı.

1. Yeni Medya İşlemcileri, Sürükleyici Deneyimler için Hayatı Kolaylaştırıyor – 2024’ün 2. çeyreğinden itibaren kullanıma sunulacak
Panasonic Connect Europe’un ET-FMP50 Serisi, iş akışlarını basitleştiren ve çoklu projeksiyon deneyimlerini geliştiren üç medya işlemcisinden oluşuyor. Seri, iki kutu tipi cihaz (ET-FMP50/FMP20) ve bir Intel® SDM özellikli yuva uyumlu işlem kartı (ET-SBFMP10) içeriyor. Manuel veya kamera tabanlı otomatik yüzey eşleme ve kenar birleştirmenin yanı sıra medya oynatma işlevlerine sahip olan ve çoklu projeksiyon için özel olarak tasarlanan seri, Panasonic çoklu projeksiyon ekosisteminde güvenilirliği artırırken çeşitli kullanıcı dostu özelliklerle iş akışını kolaylaştırıyor.

Entegratörlerin zaman ve bütçe kısıtlamaları altında cazibe merkezleri inşa etmesiyle FMP50 Serisi, karmaşık çoklu projektör ortamlarında basitlik ve güvenilirlik ihtiyacını karşılayarak Panasonic projeksiyon ekosistemleri için verimli bir medya dağıtım çözümü sunuyor. Üst düzey bir medya sunucusuna olan ihtiyacı azaltıp, kablolama ve kurulum karmaşıklığını gidererek, kurulum kolaylığını artırıyor ve ziyaretçiler için görsel deneyimi yükseltiyor.

2. Panasonic’in en sürdürülebilir LCD Projektörü – 2024’ün 2. çeyreğinden itibaren satışa sunulacak
Panasonic’in bugüne kadarki en sürdürülebilir projektörüyle tanışın: MZ882 LCD Projektör Serisi. 8.200 lm’ye kadar parlaklığa sahip MZ882 Serisi, sürdürülebilirlik ve maliyet avantajına güçlü bir vurgu yaparken eğitim ve çalışma alanlarında görsel kalite için yeni bir ölçüt belirliyor.

MZ882 Serisi, Panasonic’in ürünlerinin karbon ayak izini azaltma çabasında bir kilometre taşıdır ve ilk kez ana projektör ünitesinde geri dönüştürülmüş reçineler (%10 oranında) kullanıldı. Ambalaj ve ilgili aksesuarlardaki azalma sayesinde israfı en aza indiren projektör, enerji tasarrufu sağlayan yenilikler sunarken, müşterilerin beklediği iyi aydınlatılmış odalarda parlak, keskin görüntüler sunuyor. Kuruluşlar, bu esnek projektöre geçiş yaparak Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda enerji tüketimini, atıkları ve karbon ayak izini azaltabilir.

3. Yeni RQ7 1-Çipli DLP projektör serisiyle herkesin erişebileceği sürükleyici deneyimler – 2024’ün 3. çeyreğinde kullanıma sunulacak
RQ7 Serisi 1-Çipli DLP Projektör, genişletilmiş 4K serisiyle sürükleyici 4K görsel deneyimini herkes için erişilebilir hale getiriyor. FRQ60 Serisi (6.000 lm) ve REQ12 Serisi (12.000 lm) arasında yer alan RQ7 Serisi (7.500 lm), galeriler, müzeler ve Konum Tabanlı Eğlence (LBE) merkezleri için daha fazla esneklik ve daha geniş bir projeksiyon eşleme çözüm yelpazesi sunuyor.Aynı zamanda, mevcut altyapıya ve AVoIP’e kolay entegrasyon için Intel SDM özellikli 8.000 lm’nin altındaki ilk Panasonic projektördür.

4. Panasonic, Üst düzey müşteri esnekliği için Intel SDM ürün serisini genişletiyor
Panasonic Connect Europe, görsel çözümleriyle esneklik ve seçenek konusundaki kararlılığını destekleyen Intel SDM özellikli yuva uyumlu ürün yelpazesini genişlettiğini duyurdu. Panasonic’in görsel sistemleri, Intel SDM spesifikasyonunu benimseyerek müşteri ihtiyaçlarına göre gelişebilir ve kullanıcıların esnekliğini, verimliliğini ve sürdürülebilirliğini artırırken ortaya çıkan trendleri benimsemesine olanak tanıyor.

Henüz ortaya çıkmamış baskın bir AVoIP standardı ile Intel SDM uyumluluğu, sektör AVoIP aracılığıyla N-to-N multicast yayına geçerken çeşitli avantajlar sağlıyor. Intel SDM teknik özellikleriyle uyumlu anakartları tercih etmek, müşterilerin kullanımlarını en iyi şekilde karşılayan bir AVoIP standardı seçmelerine olanak tanıyarak dönüştürme cihazlarını azaltır, sistem karmaşıklığını basitleştirir ve medya içeriğinin uygun maliyetli CAT5/6 kablosuyla uzun mesafelere iletilmesini sağlar.

Panasonic Connect’in vizyonu, görsel çözümlerin yüksek performanslı uç terminallere dönüştüğü ve sistem karmaşıklığını en aza indirirken işlevselliği artırdığı bir gelecek. Intel SDM teknik özellikleriyle uyumlu Panasonic projektörler ve ekranlar, çeşitli özel ve üçüncü taraf işlev kartlarıyla çalışır. Bu kartlar için yapılan şirket içi doğrulama, birlikte çalışabilirliği onaylar ve müşteriler için güven ve gönül rahatlığı sağlar.

5. Uzaktan Yönetilen Hizmet, karmaşık projeksiyon ortamlarını optimize eder
Panasonic’in yeni bulut tabanlı Uzaktan Yönetilen Hizmeti (RMS), iş ortaklarının hızla büyüyen alanlarda karmaşık çoklu projeksiyon ortamlarını yönetmelerine ve optimize etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. BT yöneticileri için özel olarak tasarlanan RMS, istikrarlı uzun vadeli operasyonları desteklemek için sistem güvenilirliği, cihaz ömrü ve görüntüleme tutarlılığı sağlamaya yardımcı olur.

RMS, Panasonic’in Merkezi İzleme Merkezi’ni bulut tabanlı bir Uzaktan Bakım Platformu aracılığıyla müşterilere sunarak ağdaki herhangi bir projektörden gerçek zamanlı veri alımını mümkün kılıyor. Kullanıcıların projektörleri uzaktan izlemesine, uyarılara ve uyarılara yanıt vermesine, önleyici bakım planları oluşturmasına ve bir dizi yönetilen hizmet aracılığıyla video tutarlılığı sağlamasına olanak tanıyor. Çalışma ömrünü destekleyen ve uzatan, görüntü kalitesini koruyan ve bakımı kolaylaştıran araçlarla donatılmış olan çözüm, karmaşık çoklu projektör kurulum yönetimini başka bir düzeye taşıyor.

6. Sezgisel ve verimli video prodüksiyonu için yeni yazılım tabanlı Medya Prodüksiyon Paketi
ProAV ekibi, Panasonic’in profesyonel kamera sistemleri için PC yazılımını tek bir kullanışlı platformda birleştirmek için yeni yazılım tabanlı Medya Prodüksiyon Paketi’ni tanıttı. Son derece sezgisel ve verimli video prodüksiyonu için tek bir GUI ekranında birden fazla işleve erişim sağlıyor. Ücretsiz olarak sunulan Medya Prodüksiyon Paketi, genişletilmeye devam edecek çeşitli ücretli eklentiler de sunuyor.

Örneğin, kısa süre içerisinde eklenecek olan Video Mixer eklentisi, açık havada çekim yaparken bile yeşil arka plan ihtiyacını ortadan kaldırmak için AI Anahtarlama işleviyle AI teknolojisinden yararlanacak Cihaz Görünümü ve PTZ Kontrolü’nün temel işlevleri Medya Prodüksiyon Paketi’ne ücretsiz olarak dahil edildi. Eklentiler Video Karıştırıcı, Görsel Ön Ayar ve Otomatik İzleme içerecek.

7. KAIROS canlı prodüksiyon platformu için güçlü yeni geliştirmeler
KAIROS’un son teknoloji ürünü canlı prodüksiyon platformu için bir dizi güçlü geliştirme duyuruldu. Sistemin esnekliği üzerine inşa edilen SDI I/O Kartları (AT-KC20M1), en yeni üç Kairos Core ana bilgisayarı olan AT-KC200 ve AT-KC2000/KC2000S1 için piyasaya sürüldü. Her bir Kairos Core’a 4 adede kadar AT-KC20M1[2] ünitesi ekleme imkanı sunan bu yüksek performanslı ve güvenilir SDI I/O Kartları, 3G SDI ve 4 kartlarla maksimum 48 Giriş/Çıkış (32 giriş x 16 çıkış) sunarak kapasiteyi artırıyor ve her zamankinden daha büyük ve daha karmaşık prodüksiyonları destekliyor.

Buna ek olarak, 2024’ün 1. çeyreğinde kullanıma sunulacak olan KAIROS yeni donanım yazılımı (V1.6), gelişmiş işlevsellik sunmaya devam edecek. Renk düzeltme de dahil olmak üzere gelişmiş yaratıcılık için yeni filtreler getiriyor. Buna ek olarak, daha basit ve daha hızlı prodüksiyon oynatma listesi ve geçiş işlevine sahip yeni bir Durağan Görüntü Mağazası olacak. Kairos Core Manager (AT-SFCM10) için yeni isteğe bağlı yazılımın kilidi de kullanıcılara Core yedekleme sistemi, medya geri yükleme ve senkronizasyon sağlamak için açılacak. Gelecekte desteklenecek olan ST 2110’daki 16:10 yerel çözünürlük de ISE’de sergilendi.

Fuarda ayrıca KAIROS’un yanı sıra Panasonic UR100 4K PTZ kamera, gelişmiş IP bağlantısına sahip UCU700/710 4K CCU ve gerçek bir uçtan uca çözüm sunan eksiksiz IP iş akışına sahip Corporate Studio da yer aldı.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?