Panasonic TOUGHBOOK’tan Yeni İş Ortağı Portalı

Panasonic, yeni kanal iş ortağı portalıyla beraber Bir Ağaç Dik (Plant a Tree) kampanyasını da başlatarak, kurumları ve sürdürülebilir büyümeyi destekliyor.

Panasonic TOUGHBOOK, Avrupalı kanal iş ortaklarını yeni görünüme sahip portalı kullanarak ve ForestNation’ın açlığı, fakirliği ve ormansızlaşmayı azaltmak amacıyla başlattığı kampanyayı desteklemek için Avrupa ve Tanzanya’da 1.000 ağaç dikmelerine yardımcı olarak işlerini büyütmeye teşvik ediyor.

Öğrenmek, pazarlama desteğinden ve proje kayıt fırsatlarından faydalanmak için iş ortaklarını portalı kullanmaya çağıran Panasonic TOUGHBOOK, 500’den fazla iş ortağına ağaç dikme kiti ve onlara özel portala giriş kodu gönderiyor. İş ortağı kodu kullandığı zaman, Panasonic ForestNation’ın kampanyası kapsamında otomatik olarak Tanzanya’da bir ağaç dikilmesini sağlıyor.

Panasonic TOUGHBOOK Avrupa Kanal Satış Yöneticisi Stefan Petterson, konuyla ilgili şunları söyledi: “Avrupalı kanal iş ortaklarımızla işimizi büyütürken yeni ağaçlar büyütme şansını es geçmemiz mümkün değildi. Uzmanlık alanlarımız olan dayanıklı notebook, tablet ve el terminalleri satıcılarımızın yanı sıra Bağımsız Yazılım Sağlayıcılarımız (Independant Software Vendor, ISV), yeni Panasonic TOUGHBOOK iş ortağı portalını kullanarak yeni kurumsal satış fırsatlarını destekleme ve değerli bir pazarlama ve teknik destek ekibinden faydalanma fırsatlarına erişirken, Avrupa ve Afrika’daki topluluklara ve doğaya da yardımcı oluyor.”

Panasonic TOUGHBOOK Avrupa Kanal programını yenilemek, yaz döneminde Kanal Satış Yöneticisi görevine geldiği günden itibaren Stefan Petterson’ın en çok önem verdiği konulardan birisiydi. Stefan Petterson, mobil bilişim sektöründeki 30 yılı aşkın kariyerinin 10 yıldan fazlasında Panasonic TOUGHBOOK’un ticari pozisyonlarında görev aldı. Yenileme çalışmaları çerçevesinde kanal; dayanıklı notebook ve tablet iş ortakları için Engage, dayanıklı el terminalleri iş ortakları için Edge ve uzman bağımsız yazılım sağlayıcı iş ortakları için ISV programıyla 3 farklı alana bölündü.

Portal, iş ortaklarına en yeni ürün yol haritasına dair bilgiler sunarak müşterilerinin sorularına daha hızlı cevap vermelerini sağlarken, pazarlama, satış ve teslimat süreçlerini daha verimli hale getiriyor. Panasonic aynı zamanda TOUGHBOOK Üniversitesi programını da yenileyerek, iş ortaklarının e-eğitim araçları ve web seminerleri sayesinde ürünler ve çözümlere dair daha fazla bilgiye sahip olmalarını sağlıyor.