Ozan’da Yeni Atama

Ozan SuperApp ve Ozan Business ürünleriyle bireysel kullanıcıları ve mikro-işletmeleri finansal servislerle buluşturan Ozan Elektronik Para, üst yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Sektörün deneyimli ismi Tarık Onat, Ozan Elektronik Para Yönetim Kurulu’nun yeni üyesi olarak görevine resmen başladı.

Bireysel kullanıcılar ile mikro-işletmeleri finansal servislerle buluşturan Ozan Elektronik Para’nın üst yönetim kadrosunda yeni bir atama gerçekleştirildi. Bankacılık ve ödeme sistemleri sektörünün deneyimli ismi Tarık Onat, Ozan Elektronik Para’da Yönetim Kurulu’nun yeni üyesi olarak görevine resmen başladı. Birçok uluslararası projede imzası bulunan Onat’ı bünyesine katan Ozan Elektronik Para, 55 kişiden oluşan ekibini büyüterek global bir FinTech olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

“Ekibimize değer katacak”

Atama ile ilgili konuşan Ozan Elektronik Para CEO’su Ömer Suner, “Deneyimli isimleri aramızda görmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Ödeme sistemleri ve bankacılık alanlarında 23 yılı aşkın tecrübesi bulunan Onat’ın Ozan Elektronik Para’ya katacaklarından dolayı ekip olarak büyük bir heyecan yaşıyoruz. Global anlamda atacağımız önemli adımlarda Onat’ın yıllar içinde edindiği bilgi ve tecrübesi ekibimize değer katacak. Her zaman altını çizdiğim gibi amacımız güçlü bir ekip olmak. Bu anlamda ekibimize katılan her bir isim bizim için çok değerli” diye konuştu.

Uluslararası projelerde imzası var

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Onat, kariyerine Garanti Ödeme Sistemleri’nin Üye İş Yeri Pazarlama departmanında başladı ve 6 yıl bankanın ‘Acquiring’ tarafında çalıştı. Onat, 4 yıl boyunca görev yaptığı TEB’de, yine ‘Acquiring Service’ten sorumlu olarak POS tarafıyla ilgilendi. TEB’in bankalararası sıralamada 17’den 5’e yükseltilmesine katkı sundu. Aktifbank’ta 6 yıl boyunca üst düzey yöneticilik yapan Onat, bankayı uluslararası platformlarda temsil etti ve “En İyi Fiziksel Dağıtım Kanalı” (Efma) ve “En İyi Ön Ödemeli Kart” (Paybefore) ödüllerini ülkemize kazandırdı. 2015’de Asseco’da Ülke Satış Müdürü görevini üstlenen Onat, ardından Mastercard’a Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Son olarak iPara’da CEO’luk görevini üstlenen Tarık Onat, Ozan Elektronik Para ailesine Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?