Ozan ve Ensecure’dan Yeni İş Birliği

Enqura tarafından geliştirilen, mevzuata uyumlu çok faktörlü kimlik doğrulama uygulaması EnSecure ile Ozan SuperApp kullanıcıları artık daha hızlı ve güvenli şekilde kimlik doğrulayacak.

Business handshake

Bireysel kullanıcılara finansal servisleri ve yaşamı kolaylaştıran hizmetleri bir arada sunan Ozan SuperApp, TCMB tarafından yayımlanan ve 30 Nisan 2023’e kadar uyum süresi bulunan Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarının Bilgi Sistemleri Hakkındaki Tebliğin 10’uncu maddesinde bahsi geçen “Kimlik Doğrulama” maddesine uyum kapsamında Enqura’nın Soft OTP tabanlı çok faktörlü kimlik doğrulama çözümü EnSecure’u tercih etti.

Kolay entegrasyon, maliyet avantajı, sınırsız ölçeklendirme

Enqura’nın yüksek hızlı doğrulama yapabilen ve ek maliyet gerektirmeksizin sınırsız ölçeklenebilme imkanına sahip, yüzde yüz yerli Soft OTP ürünü EnSecure, kurumların web ya da mobil uygulamalarına çok faktörlü güvenli giriş için kullanılıyor. Mobil uygulama ekranından ya da uygulamanın tetiklediği bildirime tek dokunuşla müşteriler dijital hizmetlere erişebiliyor, riskli işlemleri onaylayabiliyor, sözleşme imzalayabiliyor.

Ozan Elektronik Para CEO’su Ömer Suner, iş birliği ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Güvenlik hem kullanıcılarımız hem de bizim için öncelikli bir konu. Birden fazla güvenlik unsurunu barındıran EnSecure Soft OTP ile kullanıcılarımız mobil uygulamamıza girişlerde ve kritik finansal işlemlerin onaylanması sırasında SMS ile tek kullanımlık şifre gönderimi yerine kişiye özgü şifreleme anahtarı ile işlemlerini daha hızlı ve güvenli yapabilecek. Ozan SuperApp olarak kullanıcılarımızın güvenliğine her zaman en üst düzeyde önem verdik. Bu anlayış ile bankalar, finansal kuruluşlar ve Fintech alanında 30’a yakın referansı bulunan, hızı ve sağladığı yüksek güvenliği ile kendini ispatlamış EnSecure Soft OTP ürününü seçtik. Enqura’nın uzman mühendis kadrosu tarafından geliştirilen EnSecure’un yüzde yüz yerli teknoloji bir ürün olması da tercihimizi etkiledi. EnSecure ile mevzuata tam uyum sağlamanın yanı sıra, kullanıcı deneyimini de iyileştireceğiz.”

Ozan SuperApp gibi pazara yepyeni bir anlayış getiren bir uygulamanın teknoloji partneri olmaktan memnuniyetini dile getiren Enqura CEO’su Metin Karabiber ise projeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Dijitalleşme ile gelen kolaylıkların yanında riskler de beraberinde gelişiyor. Dolandırıcılar türlü yöntemlerle kimliklerimizi, şifrelerimizi ele geçirmeye çalışırken dijital kanallarda çok faktörlü kimlik doğrulama çözümleri büyük önem taşıyor. Her oturum açma ya da finansal işlem başlatma teşebbüsünde arka planda dinamik olarak şifreleme anahtarı ile doğrulama yapıldığında güvenlik en üst seviyeye çıkıyor. Biz EnSecure ile bankaların, aracı kurumların, finansal kuruluşların ve Fintech’lerin ilk tercihi olduk. Bu yıl ürünümüzü yurtdışı pazarına da açıyoruz. Ozan Elektronik Para ile yaptığımız bu iş birliğinin EnSecure’a olan talebi ciddi oranda artıracağını öngörüyoruz.”

EnSecure yasal otoritenin zorunlu kıldığı yüksek güvenliği sağlarken aynı zamanda tek dokunuşla çok faktörlü kimlik doğrulamayı mümkün kılıyor. Kurumlar için entegrasyonu son derece kolay. Doğrulamanın hızlı olması sayesinde müşteri hizmete anında erişiyor, kurumların hizmet kalitesi de artıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?