Ozan Elektronik Para’dan Veri Güvenliği İçin Önemli Bir Adım Daha

Ozan Elektronik Para, hızlı ve güvenli bir müşteri deneyimi için Türkiye’nin yeni nesil teknoloji ortağı NGN ile önemli bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Ozan Elektronik Para kullanıcılarının verileri, Türkiye’deki ilk Uptime Institute Tier III Tasarım & Tesis sertifikaları ile PCI DSS güvenlik sertifikasına sahip ’operatör-bağımsız’ veri merkezi Star of Bosphorus’ta tutuluyor.

Ozan SuperApp ve Ozan Business ürünleri ile bireysel kullanıcıları ve mikro-işletmeleri finansal servislerle buluşturan Ozan Elektronik Para, Türkiye’nin en üst düzey güvenlik düzeyine sahip veri merkezi Star of Bosphorus ve NGN ile önemli bir iş birliğini hayata geçirdi. İş birliği kapsamında Ozan Elektronik Para kullanıcılarının verileri, Türkiye’deki ilk Uptime Institute Tier III Tasarım & Tesis sertifikaları ile PCI DSS güvenlik sertifikasına sahip ’operatör-bağımsız’ veri merkezi Star of Bosphorus’ta tutuluyor. Finansal teknolojiler sektöründe hızlı, verimli ve güvenli işlemler yapabilmeyi en üst seviyeye taşıyan bu iş ortaklığı, kullanıcıların veri güvenliği için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

İş birliğine dair düzenlenen imza töreni Ozan Elektronik Para CEO’su Ömer Suner ve NGN Yönetim Kurulu Başkanı & CEO’su İnanç Erol’un katılımıyla gerçekleştirildi. Törende konuşan Ozan Elektronik Para CEO’su Ömer Suner, “Tüm dünyada yenilikçi ve insanların hayatlarını kolaylaştıran teknolojiler çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Ozan Elektronik Para olarak; yenilikçi, güvenilir, verimli ve hızlı çözümlerimizi kullanıcılarımıza ulaştırmak adına yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sektöründe öncü kurumlardan NGN ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği, kullanıcılarımızın verilerinin korunmasına verdiğimiz değeri ortaya koyuyor. Bu sebeple, NGN ile hayata geçirdiğimiz iş birliğinden duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isterim. Güçlü hizmetlerimizi güçlü iş ortakları ile geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Erol: “Müşterilerimizin dijitalleşme yolculuklarına öncülük ediyoruz”

NGN Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su İnanç Erol da imza töreninde yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin ‘Yeni Nesil Teknoloji Ortağı’ kimliğimizle müşterilerimizin BT alanında ihtiyacı olan tüm altyapı hizmetlerini ve çözümlerini üstün hizmet kalitesi ile sağlıyoruz. Aynı zamanda gelecek odaklı vizyonumuzla dijitalleşme yolculuklarına öncülük ediyoruz. Çözüm ve hizmetleri ile öne çıkan, fintech ekosisteminde önemli bir yere sahip yeni olan Ozan Elektronik Para’nın global fintech olma yolunda attığı adımları heyecanla takip ediyor, çözüm ve hizmetlerimizle bu gelişime ve yolculuğa katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bulut bilişim hizmetimiz NGN Cloud, hızlı, çevik ve güvenilir bir altyapı sunarken; dünyanın en itibarlı güvenlik sertifikalarına sahip profesyonel teknik ekibimizin sağladığı güvenli yönetim hizmetleriyle öne çıkıyor. Gerçekleştirdiğimiz bu değerli iş birliği ile Ozan Elektronik Para ve NGN’in yenilikçi, çözüm odaklı ve katma değerli hizmetleri birleşerek kullanıcılara yeni nesil teknoloji ile kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunuyor” diye konuştu.