Oracle’ın Cerner’ı Satın Alma İşlemi Onaylandı

Oracle, Cerner’ı devralma teklifiyle ilgili Avrupa Komisyonu izni de dahil olmak üzere gerekli tüm tekel karşıtı onaylarını aldığını duyurdu. Cerner, sağlık çalışanlarının hastalara ve topluluklara daha iyi sağlık hizmeti sunabilmesi için hastanelerde ve sağlık sistemlerinde kullanılan lider bir dijital bilgi sistemleri sağlayıcısı olarak faaliyet gösteriyor.

Oracle, 6 Haziran 2022, Doğu saatiyle gece yarısında sona erecek olan ihale teklifini takiben teklifi tamamlamayı bekliyor. Teklifin tamamlanması, Oracle tarafından 19 Ocak 2022 tarihinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yapılan Çizelge TO’nun teklif bildiriminde açıklanan koşullara tabidir.

Oracle Başkanı ve Teknoloji Sorumlusu Larry Ellison, 9 Haziran 2022, 15:00 CT’de gerçekleşecek çevrimiçi bir etkinlikte Cerner’ın devralınmasını ve Oracle’ın bulut tabanlı yeni sağlık yönetim uygulamaları paketini tartışacak. Etkinlik için kaydolun.

Oracle Başkanı ve Teknoloji Sorumlusu Larry Ellison, “Cerner ve Oracle, güçlerini birleştirdiğinde sağlık alanındaki çalışanlara yeni nesil sağlık hizmetleri bilgi sistemleri sunarak sağlık hizmetlerini dönüştürebilecek kabiliyete sahip” dedi. “Daha iyi bilgi, hastalar için daha iyi sonuçlar sağlayan daha iyi tedavi kararlarını mümkün kılar. Yeni ve kullanımı kolay sistemlerimiz, sağlık alanındaki çalışanların omuzlarında yük olan idari iş yükünü azaltmanın yanı sıra hasta gizliliğini artırıp genel sağlık hizmeti maliyetlerini düşürmek için tasarlanmıştır.”

Oracle Yönetim Kurulu Başkanı Safra Catz, “Bu devralmanın, 2023 mali yılında Oracle’ın kazancı üzerine GKGMİ dışı bir biçimde gitgide büyüyen bir şekilde eklenmesini bekliyoruz,” dedi. “Sağlık hizmetleri, dünyanın en büyük ve en önemli dikey pazarı ve geçen yıl, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde 3,8 trilyon dolarlık bir hacme sahipti. Cerner’ın önümüzdeki yıllarda büyümemize büyük katkılar sağlamasını bekliyoruz.”

Cerner Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkanı David Feinberg “Cerner, sağlık hizmetlerinin dijitalleştirilmesinde bugüne kadar hep bir öncü konumundaydı ve artık, bilgileri doğru sağlık çalışanlarına doğru zamanda sunacak tıbbi araçlar üzerinde çalışma sözümüzü tutmanın zamanı geldi,” dedi. “Oracle’a özel bir Sektör İş Birimi olarak katılıyor olmamız; elektronik sağlık kayıtlarını modernize etme, sağlık çalışanı deneyimini iyileştirme ve daha bağlantılı, yüksek kaliteli ve verimli hasta bakımı sunma çalışmalarımızı hızlandırma konusunda benzeri görülmemiş bir fırsat sunuyor.”

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?