Oracle OpenWorld 2019, Yeni Bir Çağ Başlıyor

Oracle Bulut: İlk ve Tek Kendi Kendini Yöneten Bulut

Oracle olarak, dünyanın en büyük ve önde gelen iş ve teknoloji konferansı olan Oracle OpenWorld 2019, San Francisco’ya katılan müşterilerimize ve iş ortaklarımıza ve bu etkinliğe çevrimiçi ortamda 175 farklı ülkeden katılan milyonlarca kişiye hoş geldiniz demekteyiz.

Her yıl düzenlenen bu etkinlik, bu yıl Moscone Center’da ve South of Market bölgesinde 16-19 Eylül tarihlerinde düzenlenecektir. Oracle’ın San Francisco şehri, San Francisco Giants ve Golden State Warriors ile özel ortaklıkları sayesinde de bu yılın katılımcıları, Oracle Park’a ve yeni ve en son teknoloji ile donatılmış Chase Center’a özel erişme imkanı ile benzersiz etkinliklere katılabilecek.

Hafta boyunca Oracle’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknolojiden Sorumlu Yöneticisi Larry Ellison, sektörün ilk kendi kendini yönlendiren veritabanı olan Oracle Kendi Kendini Yöneten Veritabanı’nın veri yönetiminde bir devrim yaratmaya nasıl devam ettiği hakkında konuşacak. Kendisi ayrıca, makine öğrenimi üzerine inşa edilmiş tek bulut uygulaması olan Oracle Bulut Uygulamalarındaki yenilikleri de açıklayacak.

İcra Kurulu Başkanı Safra Catz ise müşterilerin bir yandan yenilikleri benimserken bir diğer yandan da maliyetleri nasıl düşürebileceklerini ve riskleri azaltabileceklerini görüşmek için Oracle’ın önde gelen ürün yaratıcılarını ağırlıyor. Bu ürün yaratıcıları, bu toplantıda Akıllı Uygulamalar, Kendi Kendini Yöneten Veritabanı ve 2. Nesil Bulut Altyapısı gibi Oracle Bulutu’nun entegre katmanlarının benzersiz özelliklerini tanıtacaklar.

İş, teknoloji, bilim, spor ve medya alanlarında çalışan bir grup ilham verici ve prestijli lider ve fütürist ise Oracle OpenWorld 2019’da kendi alanlarında çığır açan anları katılımcılarla paylaşacak. Etkinlikte sahne alacak konuşmacılar arasında ise MIT’de robot etiği alanında uzman olan Dr. Kate Darling; Not Impossible Labs’in kurucusu ve Fortune Magazine tarafından Dünyanın En Büyük Liderlerinden biri olarak kabul edilen Mick Ebeling; Vianai Systems’ın kurucusu ve en büyük küresel sorunlarımızdan bazılarını ele almak için yazılımlardan faydalanabilmesiyle tanınan Dr. Vishal Sikka; Profesyonel Futbolcular Onur Listesi’nde yer alan ve üç kez Süper Kupa şampiyonu olan Jerry Rice; İngiliz İmparatorluğu’nun bir üyesi, alanında çığır açan ve Yılın Yatçısı ünvanına sahip Tracy Edwards ve daha birçok kişi yer alıyor.

“Oracle OpenWorld 2019, müşterilerimizin konferans deneyimine yepyeni bir enerji getiriyor. Katılımcıların her yıl San Francisco’da düzenlenen bu konferansta öncü teknolojileri öğrenmeleri ve test sürüşlerini yapabilmeleri için kendilerine sunulan fırsatlar, geçtiğimiz yıl Sao Paulo, Londra, Dubai ve Singapur’da düzenlediğimiz bir dizi Oracle OpenWorld konferansından aldığımız geri bildirimler doğrultusunda hazırlandı,” diyor İcra Kurulu Başkanlığı Özel Kalemi ve Pazarlama ve İletişimden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Judy Sim. “Oracle’ın, San Francisco’nun en iyi eğlence mekanları olan Oracle Park ve Chase Center’a olan erişimi sayesinde düzenlenecek FitFest.19, Sinema Gecesi ve John Mayer konseri ile Oracle OpenWorld 2019, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimiz ve iş ortaklarımızın katılacağı gerçek bir kutlama olacak.”

Arka arkaya ikinci kez olmak üzere Oracle Code One etkinliği de Oracle OpenWorld ile birlikte düzenlenecek. Geliştiriciler için düzenlenen bu özel etkinlik, uygulamalar etrafımızda geliştikçe Java ile birlikte diğer gelişmekte olan teknolojileri ele alıyor. Teknolojideki yenilikler hakkındaki bilgileri Georges Saab’dan (Başkan Yardımcısı, Java Platformu Grubu ve OpenJDK başkanı) ve Brian Goetz’den (Java dili mimarı) ve diğer Java uzmanlarından öğrenebileceksiniz. Greg Pavlik (Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Oracle’ın bulut platformu için Teknolojiden Sorumlu Yönetici) ve Maria Colgan (Şef Ürün Yöneticisi) ise akıllı ve buluta özel uygulamaların nasıl geliştirileceği hakkında konuşacak.

Oracle OpenWorld 2019, dünyanın dört bir yanındaki her bir sektörden gelen uzmanların, tutkunların, iş liderlerinin ve vizyonerlerin bir araya gelerek ağ kurdukları ve girişimlerini başarıya ulaştıracak teknolojileri tanıyıp öğrendikleri bir yer..