PLM4ALL Gerçekleştirildi

Centric Software tarafından 19 Şubat’ta ikincisi düzenlenen PLM4ALL markalar için dijital dönüşüm seminerine, firmanın en önemli referanslarından olan, dünyanın en büyük moda markalarından Yves Saint Laurent firması katıldı.

Centric Software Türkiye, ilki Kasım ayında yapılan ve büyük ilgi gören “PLM4ALL markalar için dijital dönüşüm semineri’nin ikincisini 19 Şubat’ta Hyatt Centric otelinde gerçekleştirdi.

Dünyanın önde gelen moda markalarının ve perakendecilerinin iş performanslarını arttırmak için neden PLM sistemi kullandıklarını keşfetmek isteyenlere seslenen seminere, Türkiye’nin en önde gelen perakende, hazır giyim üretim, ayakkabı, kuyum, ev ürünleri, iç giyim, kozmetik ve moda şirketlerinin üst düzey yöneticileri katıldı.

Değerli bir networking ortamının da yaratıldığı etkinlikte, sektörün PLM (Ürün Yaşam Döngüsü) çözümüne neden ihtiyaç duyduğu ve çözümün firmalara nasıl zaman ve para kazandırdığı konuşuldu. Etkinlikte, Centric PLM ile ürün yaşam döngülerini yöneten pek çok dünya markası örneğe değinildi.

Seminere video konferans ile katılan ve kendi deneyimlerini paylaşan 1962 yılında tasarımcı Yves Saint Laurent ve ortağı Pierre Bergé tarafından kurulmuş lüks moda evi Yves Saint Laurent merak uyandıran misafir oldu. Kadın, erkek, hazır giyim, deri, ayakkabı ve mücevher alanında dünya devi marka neden PLM yatırımı yaptığını, neden Centric PLM’i seçtiğini, Centric PLM ile neler kazandığını ve proje ile ilgili deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Moda markalarının ve perakendecilerin, rekabet üstünlüklerini korumak için yaratıcılık, ürün kalitesi ve teknolojiyi nasıl bir araya getirebildiklerini görebildikleri seminerde, kurumsal hafızanın oluşturulmasının değerine, zaman yönetiminin zorluğuna ve bu konuların nasıl çözülebileceğine değinildi.

Centric Software Türkiye Ülke Müdürü Pınar Tekinşen, sektördeki firmaların yoğun ve detaylı iş akışlarına, artan çalışan ve ürün sayılarına karşın bu alanda teknolojik altyapı eksikliklerine dikkat çekerek, firmaların kurumsal hafızalarını oluşturamadıklarını ve ürünün tasarımdan üretime kadarki yaşam döngüsünü takip edememeleri nedeniyle maddi ve manevi kayıplar yaşadıklarını ve Centric PLM ile bu zorlukları minimuma indirdiklerini belirtti. Pınar Tekinşen “Günümüzde hepimiz bilginin öneminden, yapay zekanın sağlayacağı faydalardan, kurumsallaşmaktan bahsediyoruz. Bir yandan da ekonomik sıkıntılar bizleri zorluyor, süreçlerimizi optimize etmeye, kaynaklarımızı verimli kullanmaya itiyor. Bu durum bilinçli işletmelerde süreçlerin otomasyonu ve teknoloji yatırımları olarak şekilleniyor. Centric PLM ile işletmeler ciro ve karlılık planlamalarını yaparak bunları anlık takip edebiliyorlar; en önemli değerleri olan ürünlerini, tüm bilgilerini tek bir yerde toplayıp yönetebiliyor, kaybetmiyor, gerekli olduğu anda yeniden canlandırabiliyorlar; tanımlanan kurallarla otomatik görev akışları sağlayabiliyor ve ürünün hayata geçme süresini kontrol edebiliyorlar. Yoğun gündemin, günlük koşuşturmanın içinde yöneticilerin hızlı karar verebilmesi, aldığı siparişi veya planladığı koleksiyonu hızlıca hayata geçirmesi para kazanmanın en önemli koşulu, rekabetin en önemli maddesi. Centric olarak bu sektöre odaklandık, dünyadaki 850 müşterimizden çok şey öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. Bizi ayrıcalıklı kılan güçlü platformumuz, müşterimize verdiğimiz önem, teknoloji yatırımlarımız ve yeniliklerimizi müşterilerimizi dinleyerek yapıyor olmamız sayesinde, perakende, moda, ayakkabı ve tüketici ürünleri sektörlerinde en önde yer alıyoruz.” dedi.

Etkinlikte, Centric’in “Tek bir Gerçek” sloganıyla web ve mobil uygulamalarından örnekler ile görsel inovasyon platformu gibi en son yenilikler canlı olarak gösterildi.

Tekinşen, benzer etkinliklere devam ederek, moda ve perakendeye odaklanmış bir çözüm firması kimliğiyle bu sektördeki tüm yenilikleri, en iyi deneyimleri, öğrenilenleri paylaşmaya devam edeceklerini belirtti.