Öğrenci Yurtları Buluta Geçti

Yurt yönetiminde dijital dönüşüm global bir ihtiyaç haline gelirken, MV Holding çatısı altında kurum içi girişimcilik yaklaşımıyla iki yılda geliştirilen Livinsoft yazılımı bulutun verimliliğini yurt kayıt ve yönetim süreçlerine yansıtıyor.

İş dünyasında dijital dönüşümün sıradaki durağı öğrenci yurtları oldu. Konaklama sektöründe iş süreçlerini daha etkin hale getirerek, misafirlerin yaşadığı deneyimi iyileştiren bulut çözümleri Livinsoft ile öğrenci yurtlarına giriş yaptı. MV Holding’in kurum içi girişimcilik yaklaşımıyla geliştirdiği bulut tabanlı yurt yönetim yazılımı Livinsoft, Türkiye’den yeni bir global başarı hikayesi çıkarmak için pazarda yerini aldı. 2018 yılından bu yana, Holdinge ait toplamda 4.000 yatak ile üç ayrı şehirde faaliyet gösteren yurtlarda kullanılan Livinsoft, bulutun verimliliğini ve ölçeklenebilirliğini öğrenci yurtlarıyla tanıştırıyor.

MV Holding’in kuruluşundan bu yana yenilikçi girişimcilik örnekleri ortaya çıkardığını hatırlatan MV Holding CEO’su ve Livinsoft Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, Livinsoft’un heyecan verici bir kurum içi girişimcilik örneği olduğunu kaydetti ve ekledi: “Türkiye ve globalde yurt yönetimi yazılım çözümleri hem yetersiz hem de pahalı; ayrıca gerekli esnekliği sağlayan bir çözüm ne yazık ki yoktu. Sektördeki bu önemli ihtiyacı karşılamak ve global bir çözüm yaratmak üzere Livinsoft’u uzman bir ekiple iki yıl boyunca geliştirdik. Kendi yurtlarımızda tespit edilen verimlilik artışı ve kullanıcı memnuniyetini takiben Türkiye ve yurtdışına açılma planlarını hızlandıran Livinsoft, bugün tüm öğrenci yurtları ile iş birliğine hazır durumda.”

Öğrenci Yurtları Buluta Taşındı

Bulut bilişimin getirdiği verimlilik, ölçeklenebilirlik ve maliyet tasarrufu bugüne kadar pek çok sektörde dönüşümün zeminini hazırladı. Bankacılık, finans ve perakende gibi kritik sektörlerin ardından, eğitim ve yüksek öğrenimde de buluta geçiş başladı. Öğrencilere ait kişisel veri üzerinden yürütülen süreçlerde gizliliği ve güvenliği sağlamak ekstra önem taşıyor. Ayrıca yurtlarda kayıt ve diğer yönetim süreçlerinin kağıt üzerinde ya da yetersiz yazılımlarla yürütülmesi, işleyişi verimsiz ve zahmetli hale getiriyor.

Tamamen yerli Ar-Ge ile geliştirilen Livinsoft, verimlik artışı ve güvenlik özelliklerinin yanı sıra kolay kullanımı ve dinamik yapısıyla öğrenci ve çalışanların deneyimini iyileştirirken, insan veya cihaz kaynaklı hataları azaltıyor.

Online Kayıt Olanağı Sunan Yurtlar Rekabette Avantajlı

Hızlı çalışan altyapısı sayesinde, 2019 Mart ayında başlayan erken kayıt döneminde Livinsoft geçmiş yıllara kıyasla 3 kat daha yüksek performans elde edilmesini sağladı.

Üniversitelerde giderek yaygınlaşan elektronik kayıtlar sebebiyle, öğrenciler üniversite kayıt dönemlerinde bulundukları şehirlerden sırf kayıt için kampüse gitmemeyi tercih edip tüm süreci online ortamlarda yürütebiliyorlar. Bu da online kayıt özelliği olan yurtları ön plana çıkarıyor. Livinsoft’un online kayıt özelliği tüm yurt işletmelerine kolayca entegre edilebiliyor.

Dijital dünyanın içinde büyüyen Z kuşağının yeniliklere daha açık ve internet üzerinden işlem yapmaya daha alışık bir nesil olduğunu ifade eden Livinsoft Genel Müdürü Şansal İlgün, “Bugünkü gençler tüm prosedürleri online ortamdan yürüterek hızlı sonuç almak istiyor. MV Holding’in konaklama alanındaki uzmanlığıyla geliştirilen Livinsoft, Z kuşağının beklentileri ile sektörün ihtiyaçlarını tek bir platformda çözmeyi hedefliyor.” dedi.

Her An, Her Yerden Yurt Yönetimi

Livinsoft’un bulut tabanlı yapısı işletmeye ait tüm süreçlerin tek platformdan, kullanıcının mutlak gizliliğini ve güvenliğini sağlayacak şekilde yönetilmesini kolaylaştırıyor. Kullanıcı dostu arayüze ister akıllı telefon veya tabletten ister bilgisayardan 7×24 bağlanabilen yurt yetkilileri çok daha verimli çalışabiliyor. Üstelik sistem bulut üzerinden işlediği için, büyük ölçekli kurumlarda bile entegrasyon süreci sadece 2-3 gün içinde tamamlanarak, Livinsoft kullanıma hazır hale getiriliyor.

Kurulumu teknik bilgi gerektirmeyen Livinsoft, her tipte öğrenci konaklama işletmesinde kolayca kullanılabiliyor. Yönetici ve yatırımcılar, özellikle birden çok şubesi olan işletmelerde gerçek zamanlı veri, karşılaştırmalı rapor gibi fonksiyonlar sayesinde büyük kolaylık elde ediyor. Livinsoft ile öğrenci bazında kayıt, izin, tahsilat, interaktif iletişim, oda arkadaşı eşleşmesi ve her türlü talep yönetimi gerçekleştirilebiliyor. Çözümün işletme yönetimine yönelik özellikleri arasında bina ve oda yapılandırma, fiyatlandırma ve kampanya yönetimi, ön muhasebe, online ödeme, ek gelir yönetimi, finansal raporlama, detaylı filtreleme, doküman ve envanter yönetimi bulunuyor. Kullanıcı bazında ise detaylı yetki yönetimi, görev atama ve takibi yapılıyor; kullanıcı işlemleri geçmişi görüntülenebiliyor. Anket modülleri gibi interaktif çözümler sayesinde, derin filtreleme sistemi ile konaklayan öğrencilere direkt olarak duyuru veya anket yapılabiliyor. Uçtan uca dijitalleşmenin sağlanmasıyla birlikte yönetici, personel ve öğrenci deneyimi de iyileşiyor.