Ödeme Altyapınız Tatil Yoğunluğuna Hazır mı?

Payten Türkiye ve Payten’in 25 yılı aşan Ar-Ge deneyiminin ürünü Paratika, satış dönüşümünü artıran zengin kapsamlı ödeme çözümleri ile turizm ve konaklama işletmelerinin finansal gücüne güç katıyor.

Türkiye, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan önemli bir turistik destinasyon olarak öne çıkıyor. Bu durum, turizm şirketleri için kritik bir gelir kaynağı oluştururken özellikle otelcilik ve konaklama alanı sektörün öncü dinamikleri arasında yer alıyor. Sanal POS altyapılarını sağladığı 27 banka ve 50 binden fazla üye iş yeri ile Türkiye’nin en büyük online ödeme altyapısını yöneten Payten Teknoloji ve Payten’in 25 yılı aşan AR-GE deneyiminin bir meyvesi olan Paratika geniş kapsamlı ödeme çözümleriyle turizm ve konaklama sektöründeki işletmelerin ödeme ve tahsilat ihtiyaçlarını tek merkezden karşılayarak, büyük yatırımlara gerek kalmadan pürüzsüz bir ödeme süreci sunuyor.

Payten Payment Gateway ödeme geçidi, sektörün değişen dinamiğinde turizm firmalarına her daim yüksek verimlilik sağlıyor. Otellerden seyahat acentelerine, hava yolu şirketleri ve zincir otobüs firmalarından sağlık turizmi firmalarına, otel ekipmanları sağlayan firmalardan FMCG firmalarına kadar turizm ekosisteminin tüm paydaşlarına yönelik sunduğu ödeme orkestrasyonu çözümü Payten Payment Gateway ile Payten, sektörün dinamik yapısına uyum sağlıyor, en yoğun işlem gören tatil dönemlerinde dahi tüm firmalara ödeme optimizasyonu ile hız, kolaylık, yüksek kârlılık, müşteri memnuniyeti ve etkin nakit akışı yönetimi ile ciddi bir verimlilik sağlıyor. Türkiye’nin en geniş kapsamlı e-ödeme geçidi çözümü Payten Payment Gateway, hazır bağlantıları sayesinde işletmelere tek entegrasyonla, tek arayüz üzerinden Türkiye ve yurt dışındaki sanal POS’lar, bankalar, ödeme kuruluşları, mobil cüzdanlar, havale/kredi yöntemleri ve alternatif ödeme sistemleri ile özgürce çalışma imkânı tanıyor. Onlarca modül ve çözümle entegre çalışan Payten Payment Gateway; Hata Koduna Göre Akıllı İşlem Yönlendirme, Kart Saklama, B2B Tahsilat Yönetimi, Mutabakat Çözümü, Kapalı Devre Cüzdan, Linkle Ödeme ve QR Kod ile Ödeme, Çoklu Ödeme (Parçalı Ödeme), Alışveriş Kredisi ile Ödeme Yöntemleri, Alternatif Ödeme Yöntemleri, Yurt Dışı Ödeme Yöntemleri, Software only POS, Gelişmiş Anti-Fraud Çözümü, Secure IVR ve sektörde farklılık yaratan Payten Olağanüstü Durum Merkezi (ODM) çözümlerini tek ürünle ve 7/24 canlı destek hizmetiyle sunuyor.

“Müşterilerinize ödeme linki gönderin, kolayca ödeme alın”

Turizm ve konaklama sektöründe uzaktan ödeme almanın işletmelerin rekabet avantajını ve satışlarını artırmada kilit bir faktör olduğunu vurgulayan Payten Türkiye Ülke Müdürü ve Paratika CEO’su Burak Kutlu, “Ülkemizdeki teknolojik ilerlemeler ve hızla artan dijitalleşmeyle birlikte ivme kazanan ödeme sektöründeki büyümenin özellikle yoğun sezonlarda turizm ve konaklama sektörü tarafından da desteklendiğini görmekteyiz. Paratika ödeme kuruluşumuzun sağladığı güvenli linkle ödeme alma çözümü ParatikLink, tüm turizm sektörü paydaşlarının herhangi bir yatırım, teknik bilgi veya hazırlığa ihtiyaç duymadan bir günde Paratika üyesi olarak müşterilerine SMS, e-posta, sosyal medya ya da WhatsApp üzerinden gönderdikleri ödeme linki ile kolayca ve güvenle ödeme almalarını sağlıyor.” dedi.

“Alışveriş kredileri ile alışılagelenden farklı bir müşteri kitlesini turizm ve konaklama sektörüne kazandırıyoruz”

Pandemi sonrasında yaşanan küresel ekonomik yavaşlamanın etkisiyle tüketicilerin, bütçelerini daha etkili bir şekilde yönetmek için çeşitli fırsatları değerlendirdiğine dikkat çeken Kutlu, “Alışveriş kredisi entegrasyonu gibi inovatif çözümler, işletmeler için satış dönüşüm oranlarını, ortalama sepet değerini ve tekrar satın alımları artırmak için oldukça etkili bir yöntem sunuyor. Bu yeni trend ödeme yöntemi, kredi kartı ya da havale/EFT kullanmak istemeyen, kart limiti yetersiz olan ya da kart bakiyesini doldurmak istemeyen tüketicilere özellikle cazip avantajlar sunuyor. Payten Payment Gateway’in entegre alışveriş kredisi ile firmalar, banka anlaşmaları sonrasında tüm ödemelerini kolayca yönetmeye devam ediyorlar. Bankalarla ayrı ayrı finansal anlaşma yapmak istemeyen firmalar için de Paratika ödeme kuruluşumuzun sunduğu alışveriş kredisi çözümü büyük kolaylık sağlıyor. Firmalar, Paratika altyapısı üzerinden tek bir sözleşme ve tek entegrasyon ile anlaşmalı olduğumuz bankaların kredi seçeneklerini müşterilerine kolayca sunabiliyorlar. Ayrıca, banka tarafından Paratika’nın koruma hesabına aktarılan kredi bakiyesi, üye iş yerlerinin hesabına anında transfer ediliyor. Bu sayede Paratika, turizm ve konaklama sektöründe sorunsuz bir ödeme akışı ve müşterilere kesintisiz bir alışveriş deneyimi sunmayı başarıyor” şeklinde konuştu.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?