NVIDIA Studio, En Yaratıcı Yazılımları En Hızlı Hale Getiriyor

Yaratıcı uygulamalarla çalışan sanatçılara, geliştiricilere ve tasarımcılara en iyi performansı ve güvenilirliği sağlayan NVIDIA Studio, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki kullanıcılarına da sıra dışı hızla birlikte önemli bir verimlilik sunuyor. NVIDIA Türkiye Pazarlama ve İletişim Müdürü Can Us “Türkiye’de de dijital ortamda içerik üreticilerinin sayısı hızla artıyor. NVIDIA olarak donanım alanında RTX ekran kartına sahip STUDIO platformuna dahil dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla, yazılım alanında kendi geliştirdiğimiz NVIDIA Broadcast, Omniverse ve Canvas gibi ücretsiz programların yanı sıra 110’dan fazla uygulamaya sağladığımız RTX’e özgü yeteneklerle, yaratıcılığa dair tüm çalışmalarda sıra dışı bir hız ve verimlilik sunuyoruz” diyor

NVIDIA’nın sanatçıları ve endüstri profesyonellerini destekleyen NVIDIA Studio platformu; 3D tasarım, render alma, video düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme ve yayıncılık gibi yaratıcı alanlarda kullanıcılara yüksek performans sağlıyor. NVIDIA’nın sektör lideri GPU’ları ve Studio Sürücüleriyle yaratıcı uygulamalar, ilham verici bir performans ve yetenek düzeyiyle gelişiyor ve hız kazanıyor. Bu sayede kullanıcılarına da sıra dışı bir hız ve önemli bir verimlilik sunuyor.

NVIDIA Studio 2019 yılında, sayıları her geçen gün artan yaratıcı profesyonellere amaca yönelik yüksek performanslı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar ve ekran kartları üretmek için oluşturuldu ve zaman geçtikçe çok sayıda yeniliği platformuna dahil etti. NVIDIA Studio sertifikalı bilgisayarlar, içerik üreticiler için yüksek performans sunmak için tasarlanıyor. Bu bilgisayarlar RTX ekran kartlarından güç alıyor ve 110’dan fazla profesyonel uygulamada GPU hızlandırma özelliği sunuyor.

OMNIVERSE Demolarıyla Çığır Açan Yeni Yollar

Her yere entegre olan Metaverse uygulamaları, pek çok 3D araçta içerik oluşturan sanatçılardan, sanal dünyalarda eğitilmiş yapay zekalar oluşturan geliştiricilere veya endüstriyel süreçlerinin dijital ikiz simülasyonlarını inşa eden işletmelere kadar, herkes için muazzam fırsatlar sunuyor.

Evrensel Sahne Açıklamasına (USD) dayalı genişletilebilir bir platform olan NVIDIA Omniverse™, bireylerin ve ekiplerin özel 3D boru hatları oluşturmalarını ve büyük ölçekli sanal dünyaları her zamankinden daha hızlı simüle etmelerini sağlayarak bunun gerçekleşmesine yardımcı oluyor. NVIDIA Omniverse yalnızca karmaşık 3D iş akışlarını hızlandırmakla kalmayıp, aynı zamanda fikirlerin ve inovasyonun bir sonraki sınırını görselleştirmek, simüle etmek ve kodlamak için çığır açan yeni yollar sağlıyor. Işın izleme, yapay zeka ve hesaplama gibi karmaşık teknolojileri 3D boru hatlarına entegre etmenin artık bir maliyeti yok.

NVIDIA Türkiye Pazarlama ve İletişim Müdürü Can Us Studio içeriklerine ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dünya genelinde 3 boyutlu tasarım, fotoğraf ve video düzenleme, dijital canlı yayın ve yapay zeka gibi alanlarda dijital üretim yapan 110 milyondan fazla insan bulunuyor. Türkiye’de de dijital ortamda hem profesyonel hem amatör seviyede çalışma yürüten içerik üreticilerinin sayısı hızla artıyor. NVIDIA olarak donanım alanında RTX ekran kartına sahip STUDIO platformuna dahil dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla, yazılım alanında geliştirdiğimiz NVIDIA Broadcast, Omniverse ve Canvas gibi ücretsiz programların yanı sıra 110’dan fazla uygulamaya sağladığımız RTX’e özgü yeteneklerle, yaratıcılığa dair tüm çalışmalarda sıra dışı bir hız ve verimlilik sunuyoruz.”

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?