Nokia’dan Yeni Kurumsal Kimlik

Nokia, sürdürülebilir uzun vadeli büyüme sağlamak için şirket ve teknoloji stratejisini yeniliyor. Ağların üstel potansiyelini gerçekleştirecek ve sanal evrenin gelecek ihtiyaçlarını karşılayacak teknoloji liderliğini üstleniyor. Yenilenen markasıyla her sektörde dijitalleşmeyi yürütebilecek yenilikçi B2B teknolojilerin sinyalini veriyor.

Nokia; stratejik, uzun vadeli dönüşümünün bir parçası olarak güncellenmiş şirket ve teknoloji stratejisini paylaştı ve yenilenen markasını tanıttı.

Farklı sektörlerden şirketler, verimliliği, esnekliği ve üretkenliği sürdürülebilir bir şekilde geliştirmek için dijitalleşmeye yöneliyor. Ağlar bu dönüşümün temelini oluşturuyor ve Nokia, alanının en iyi portföyüyle sabit, mobil ve bulut ağ teknolojileri arasında benzersiz bir konuma sahip.

Nokia Başkanı ve CEO’su Pekka Lundmark şunları dile getirdi:
“Üretkenlik, sürdürülebilirlik ve erişilebilirlik alanlarında önemli kazanımlar elde etme fırsatıyla birlikte dijitalleşmenin işletmeyi, sektörü ve toplumu dönüştürme potansiyelini görüyoruz. Pazar lideri kritik ağ teknolojimize, her sektördeki müşteriler ve ortaklar tarafından giderek daha fazla ihtiyaç duyuluyor.
Ağların insanları ve nesneleri birbirine bağlamanın ötesine geçtiği bir gelecek görüyoruz. Ağlar, uyarlanabilir, otonom ve tüketilebilirler. Bu hisseden, düşünen ve hareket eden ağlar dijitalleşme fırsatını en üst düzeye çıkarıyor.

Nokia, sürdürülebilir dijital dönüşüm fırsatını artırmak için ağların gücünü ortaya çıkarmak istiyor. Bu tutkunun bir parçası olarak, ağların üstel potansiyelini ortaya çıkarmaya odaklanarak yenilenen stratejimizi bugün duyuruyoruz, ağların bulutla buluştuğu bir geleceğe öncülük ediyoruz.
Bu tutkuya işaret etmek, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın bize bakış açılarını farklı bir çerçeveye oturtmak için B2B teknoloji inovasyon lideri konumumuzu yansıtacak şekilde markamızı yeniliyoruz. Biz Nokia’yız, ancak dünyanın bizi daha önce bildiğinden farklıyız.”

Yenilenen strateji

Nokia, sürdürülebilir, kârlı büyüme sağlamak için üç aşamalı stratejisini uygulamaya devam ediyor. Sıfırlama aşamasını tamamlayan Nokia, tartışmasız bir teknoloji lideri olarak ölçeklendirme aşamasının temellerini atarken ve müşteri tabanını genişletirken hızlanmaya devam edecek.

Nokia’nın yenilenen şirket stratejisi, altı adımda daha fazla hızlanmaya odaklanıyor:
• Devam eden teknoloji liderliğiyle hizmet sağlayıcılardaki pazar payını büyütmek.
• Kurumsal şirketlerin müşteri karması içindeki payını yükseltmek.
• Rekabet etmeye karar verdiği tüm sektörlerde lider konumda olmak için iş portföyünü aktif olarak yönetmek.
• Nokia Technologies, fikri mülkiyet haklarını mobil cihazlar dışındaki sektörlerde değerlendirecek ve Ar-Ge yatırımlarına devam edecek.
• Servis olarak sunmak gibi yeni iş modelleri uygulamak
• ESG’yi rekabet avantajına dönüştürmek ve sektörde “güvenilir, tercih edilen sağlayıcı” olmak.

Bu stratejik adımlar, dört destekleyici ile kolaylaştırılıyor: geleceğe uygun yetenek geliştirmek; özellikle 6G gibi kilit alanlarda uzun vadeli araştırmalara yatırım yapmak; çevikliği ve üretkenliği daha da geliştirmek için kendi operasyonlarını dijitalleştirmek; ve markayı yenilemek.

Teknoloji Stratejisi

Nokia’nın güncellenmiş teknoloji stratejisi, sanal evren çağının taleplerini karşılamak için ağların nasıl gelişmesi gerektiğini ayrıntılarıyla anlatıyor.
Dünya, bağlantıya giderek daha fazla güvenecek şekilde geliştikçe, ağ performansı ve tüketilebilirliğin eşit ağırlık ve öneme sahip olacağı dijital her şeyin aüzerine kurulduğu bir ağ haline gelecek. Bulutun esnekliği ve ölçeklenebilirliği ile bütünleşmek için geleneksel ağ oluşturmanın nitelikleri gerekecek. Bulutun esnekliği ve ölçeklenebilirliği ile beraber çalışabilmek için geleneksel ağların özelliklerine ihtiyaç duyulacak.
Algılayan, düşünen ve harekete geçen bu ağlar, ağ oluşturmanın dönüştürücü gücünü her sektöre getirme potansiyeline sahip.
Nokia, alanının en iyi ve geniş ürün portföyü ve Nokia Bell Labs’ın sektör lideri yıkıcı yenilikleri aracılığıyla bu dönüşüme liderlik etmek için iyi bir konumda.

Marka Yenileme

Nokia, şirket stratejisi ile aynı çizgide bugün her sektörde dijitalin potansiyelini fark eden bir B2B teknolojik yenilik lideri olduğunu göstermek için markasını yeniliyor. Yeni marka, ağ oluşturma uzmanlığı, teknoloji liderliği, öncü yenilik ve işbirlikçi ortaklıkta getirdiği değeri ortaya koyuyor.
Şirketin yeni logosu enerjik, dinamik ve modern Nokia’nın değerlerini ve amacını gösteriyor. Nokia, ağların üstel potansiyelini ortaya çıkararak sürdürülebilirlik, üretkenlik ve erişilebilirlik alanlarındaki kazanımların kilidini açabilecek kritik bileşenin işbirliği olduğuna inanıyor. Logo işbirliğinin sembolü olarak tasarlındı.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?