NHK World-Japan, Ethiosat’ta Büyüyen TV Kanallarına Katılıyor

NHK World-Japan artık SES uydusu aracılığıyla yayın yapan ve Etiyopya’nın ilk özel TV kanalı platformu Ethiosat izleyicilerine de ulaşacak.

Dünyanın önde gelen uydu operatörü SES, NHK World-Japan’ın Ethiosat TV platformuna katıldığını ve böylece platformdaki toplam kanal sayısının 43’e yükseldiğini duyurdu.

Japonya’nın kamu yayıncısı NHK’nın uluslararası yayın hizmeti olan NHK World-Japan, en son haberlere yer verdiği NHK Newsline’ın yanı sıra teknoloji, yaşam tarzı ve eğlence programları (great gear, Dining with the Chef, J-Arena, Journeys in Japan) da sunuyor. Ayrıca, Asia Insight ve NHK Belgeseli dahil olmak üzere çeşitli belgesel ve özel programlarıyla dikkat çekiyor.

Halihazırda çok çeşitli popüler yerel içerikler sunan ücretsiz görüntülenebilir Ethiosat platformu ise Ekim 2019’da yayına başladı. SES’in NSS-12 uydusunda 57 derece Doğu yörüngesinde yer alan ve Etiyopya’nın ilk özel TV platformu olan Ethiosat, ülke çapındaki izleyicilere yüksek kaliteli bir izleme deneyimi sunuyor.

NHK World-Japan’ın platforma takdimi izleyicilere, Ethiosat deneyimlerinin bir parçası olarak kaliteli uluslararası programlamaya erişmelerini sağlıyor.

İşte bu hem yerel hem de ilgili uluslararası içeriğin artan sunumu, Etiyopya Yayıncılar Birliği (AEB), Etiyopya Yayın Kurumu (EBC) ve SES arasındaki anlaşmalar ile gerçekleşti.

SES Video Doğu Afrika Bölge Satış Müdürü Abdikadir Awabdi, bu konuda açıklama yaptı. Awabdi, “Uluslararası haberler kanal paket platformunda önemli bir yer teşkil eder ve NHK WORLD-JAPAN’ın platforma katılması Ethiosat’ın başarısını desteklemektedir. SES, izleyici memnuniyeti için Ethiosat’ın sürekli başarısını sağlamak amacıyla yerinde hizmetler sunmaya devam ediyor. Bu hizmetlere, ev tipi uydu antenlerini Ethiosat platformuna uygun şekilde yeniden yönlendirmek için yerel kurulumcuların eğitimi de dahildir” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?