Fortinet Küresel Güvenli SD-WAN ve SASE Varlığını Genişletiyor

Fortinet Güvenli Ağ Çözümleri, yönetilen SD-WAN’dan SASE, ZTNA ve SD-Branch hizmetlerine sorunsuz geçiş sağlayarak MSSP’ler için yeni gelir akışları yaratıyor.

Fortinet,11 yeni yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcısının (MSSP), müşterileri için daha iyi iş sonuçları ve deneyimleri sağlamaya yardımcı olmak için Fortinet Secure SD-WAN’ı benimsediğini duyurdu. Kyndryl; 11:11 Systems; Claro Empresas; Globe Business; InfiniVAN, Inc; KT Corporation; Neurosoft S.A.; Sify Technologies; SPTel; solutions by stc; ve Tata Teleservices, güvenlikten ödün vermeden yeni ve farklılaştırılmış bağlantı hizmetlerinin temeli olarak Fortinet Secure SD-WAN’ı kullanan dünya çapındaki servis sağlayıcıların büyüyen listesine katıldı.

MSSP’ler hızla gelişen ağ pazarında rekabetçi kalabilmek için yeni çözümler ararken Fortinet Secure SD-WAN, kurumların Secure Access Service Edge (SASE), SD-Branch ve Zero Trust Network Access (ZTNA). gibi gelişmiş ağ teknolojilerini sorunsuz bir şekilde kullanmaları için temel oluşturuyor.

Fortinet Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve CMO John Maddison, “Fortinet, SD-WAN, SASE, SD-Branch, ZTNA ve ötesine entegre edilmiş endüstri lideri güvenli ağ çözümleri sunmak için benzersiz bir donanıma sahip. Bu da iş ortaklarımızı ve onların müşterilerini ağ ve güvenliği birleştirme yolculuklarında desteklememizi sağlıyor. Bunun MSSP ortaklarımız için anlamı, yeni gelir akışlarının yaratılması ve müşterilerin karmaşıklığı güvenli ve sorunsuz bir şekilde azaltmasına, dijital deneyimi iyileştirmesine ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olma fırsatıdır” diyor.

Fortinet Secure SD-WAN MSSP’lerin işlerini büyütmelerine yardımcı oluyor

Gartner’a göre1, yönetilen SD-WAN pazarının 2026 yılında 8,8 milyar dolara ulaşması ve yıllık bileşik büyüme oranının (CAGR) yüzde 20,2 olması bekleniyor.
Hizmet sağlayıcılar, yeni iş fırsatlarından yararlanmak ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için Fortinet güvenli ağ çözümlerine yöneliyor.

Fortinet güvenli ağ çözümleri, ağ ve güvenlik yeteneklerini bir araya getiriyor: SD-WAN, SASE, SD-Branch ve ZTNA’ya kolayca genişletilebilecek şekilde tasarlandı. Fortinet, tüm fonksiyonları tek bir işletim sistemi olan FortiOS ile entegre eden ve yöneten tek tedarikçi olarak öne çıkıyor. MSSP’lerin lider yönetilen hizmetler sunmak için Fortinet ile ortaklık kurmasının nedeni de çözümler arasındaki bu entegrasyon.
Fortinet, güvenli ağ çözümleriyle hem müşteriler hem de üçüncü taraflarca da takdir ediliyor.

Fortinet yakın zamanda 2022 Gartner Magic Quadrant for SD-WAN’da Lider kategorisinde yer aldı ve the 2022 Gartner Critical Capabilities for Network Firewalls report (2022 Gartner Ağ Güvenlik Duvarları için Kritik Yetenekler) çalışmasında beş Kritik Yetenek Kullanım Senaryosunun üçünde bir numara oldu.
Fortinet ayrıca, Fortinet Secure SD-WAN çözümümüzün kullanıcı yorumlarına dayanarak SD-WAN4 için Gartner Peer Insights Müşterilerin Seçimi unvanını aldı ve 2022 Gartner Market Guide for Single-Vendor SASE’de (2022 Gartner Tek Satıcılı SASE için Pazar Kılavuzunda) Temsilci Satıcı olarak listelendi.

Ayrıca, Fortinet adına Forrester Consulting tarafından yürütülen yeni bir çalışma, Fortinet Secure SD-WAN’ın büyük kurumsal müşterilere sağlayabileceği değeri analiz etti. Bağımsız Total Economic Impact çalışması, Fortinet Secure SD-WAN kullanan kuruluşların, diğer faydaların yanı sıra, sekiz ayda geri ödeme ile üç yıl içinde yüzde 300 yatırım getirisi elde ettiğini ve ağ kesintilerinin sayısında yüzde65 azalma sağladığını ortaya koydu.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?