Neteks’in Yeni Genel Müdürü Sami Arbak

1996 yılında kurulan, 2001 yılında Index Grup bünyesine katılan ve ağ/iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Neteks’in genel müdürlüğü görevine Sami Arbak getirildi. 

30 yıla yakın bir süredir Türk bilişim sektöründe “Geleceğin teknoloji dağıtım grubu” vizyonuyla hareket eden ve halen 200’den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup şirketlerinden Neteks‘in genel müdürlüğü görevini Sami Arbak üstlendi. Arbak, bilişim teknolojileri sektöründeki 27 yıllık deneyimiyle Neteks’in başarılı performansına güç katacak.

Sami Arbak kimdir?

1969 yılında doğan Sami Arbak, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunudur. 1991- 1992 yıllarında Marmara Üniversitesi Profesyonel Bilgisayar Programcılığı ve Modern İş İdaresi programlarını tamamlayan Arbak, ABD ELON College’de İşletme ve İş İdaresi programlarına katıldı. İş hayatına 1991 yılında Pancom’da başlayan Sami Arbak, 1997 yılına kadar aynı şirkette ürün ve satış yöneticisi pozisyonlarında görev yaptı. Daha sonra Protek AŞ’de satış yöneticiliği yapan Arbak, 1998 yılında Hewlett-Packard Türkiye’de program yöneticisi olarak göreve başladı. HP Türkiye’de 2002 yılına kadar kanal pazarlama müdürü, bölgesel program müdürü ve iş ortakları yöneticisi olarak görevine devam eden Arbak, 2002-2015 yılları arasında sırasıyla HP Network Türkiye Ülke Müdürlüğü, HP Network Afrika Bölge Direktörlüğü ve HP Network MEMA Kanal Satış Müdürlüğü dâhil birçok üst düzey kademede yöneticilik yaptı. 2015 Yılında Adeo Bilişim Danışmanlık şirketinde üst düzey strateji yöneticisi ve Ortadoğu bölge direktörü olarak görev yapan Arbak, 2016 yılında PMTech Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olarak kariyerine devam etti. Sami Arbak, Nisan 2018 itibariyle Neteks Genel Müdürü olarak Index Grup ailesine katıldı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?