NetApp’ta Yeni CIO William H. Miller

Miller yeni görevinde NetApp’ın ve müşterilerinin BT dönüşümüne liderlik edecek.

bill_miller_netappNetApp, yaptığı açıklamada William H. Miller’ı Bilgi Sistemleri Yöneticisi (CIO) görevine getirdiğini duyurdu. Yeni görevinde Miller, NetApp’ın BT organizasyonuna liderlik edecek. Miller ayrıca şirketin devam eden dönüşüm sürecine destek verecek ve gelişmiş ticari stratejileri ileriye taşımak, teknoloji alanında girişimlerde bulunmak amacıyla diğer kuruluşlar ile çalışacak. Miller bunların yanı sıra şirket mühendislerinin ve saha organizasyonlarının NetApp çözümlerini kullanmalarına, geliştirmelerine ve bunları müşterilere sunmalarına yardımcı olmak amacıyla hayata geçirilen “NetApp on NetApp” ve “Customer-1” programlarını da yönetecek. Bu programlar ile müşterilere kendi BT yapıları içerisinde veri silolarını entegre etmelerine, hızlı sonuçlar için otomatik işlemler uygulayabilmelerine ve büyüme önündeki bariyerleri kaldırmalarına yardım ederek veri yönetim çözümlerinde yol gösterilmesi hedefleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan NetApp Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü Ron Pasek, “NetApp BT takımı bir organizasyon olarak kendisini müşterilerimize ve iş ortaklarımıza inanılmaz bir şekilde adamış olup BT dönüşümüne yön vermekte. William Miller, hibrit bulut çağında CIO rolü için gerekli olan liderlik, iş ve teknoloji deneyimlerine sahip. Miller’ın ve BT takımının organizasyonumuza büyük değerler katmaya devam etmesini ve önümüzdeki yıllarda müşterilerimizin BT dönüşümünü hayata geçirmesini heyecanla bekliyoruz.” dedi.

Miller ise açıklamasında şunları söyledi: “NetApp, verinin güç verdiği çağımızda başarıya ulaşmak için BT takımlarının veri yönetimi konusundaki en temel yetkinliklerini dönüştürmeye yardımcı olan bir lider. Müşterilerin aldığı sonuçları arttıran ticari girişimleri ve teknolojileri hayata geçirecek şirketimizin BT organizasyonuna liderlik edecek ve NetApp’ın ticari başarısına yön verecek olmaktan heyecan duyuyorum.”

William Miller kimdir?

William Miller, NetApp’a büyük teknoloji şirketlerindeki global iş çözümlerini ve teknoloji merkezli liderliği kapsayan bir deneyim getiriyor. Miller, son olarak Broadcom Corporation’da Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CIO görevlerini üstlendi. Dünyanın önde gelen bir BT organizasyonuna bulut bilişim uygulamalarını öne çıkararak değer katmaya odaklanması ve iş ortaklarının düşük maliyetler ile sınıfının en iyi verimliliğini elde etmesi için liderlik etti.

Broadcom’dan önce Miller siber güvenlik, BT endüstrisinde stratejik ürün konumlandırmaları, faturalandırma ve kurtarma sistemlerine odaklı danışmanlık hizmeti veren Sabal Systems’ı kurdu. Şirketi, CIO ve CEO’lara önde gelen savunma yüklenicileri için siber konumlandırma ve bir üst seviye ağ switching tedarikçisi için ürün konumlandırma gibi en zorlu teknolojik görevlerde yardımcı oldu. Kendisi aynı zamanda global çapta özel ve kamu alanında 20 binden fazla müşteriye BT hizmeti sunan Harris Corporation’da da CIO’luk yaptı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?