Moskova’da 5G Çözümleri için Ücretsiz Bilgi Veritabanı

Teknoloji tabanlı çözümlere yönelik dijital bir platform olan ICT.Moscow, kentin Bilgi Teknolojileri Bölümü ile birlikte, 5G’deki birleşik bir bilgi tabanına ücretsiz erişim izni verdi.

Bu benzersiz proje, kullanıcıların Moskova’da 5G mobil iletişim teknolojisinin dağıtımını takip etmelerini sağlayacaktır. Gelecekte, platformu Moskova’nın 5G test laboratuvarlarında yürütülen çalışmalardan haberdar kalmak için kullanmak mümkün olacak. Site, 5G uygulamasına dayanan yerel ve uluslararası çözüm vakalarına açık erişim sunuyor.

Bu tür projelerden biri, yalnızca Rus şirketleri için değil, teknolojinin nasıl çalıştığını anlamak, ilgili bilgiler konusunda güncel kalmak veya ürünlerini Moskova’nın pilot bölgelerinde ve laboratuvarlarında test etmek isteyen uluslararası şirketler için de faydalı olacak. 5G pilot bölgelerinde uygulamak istedikleri çözüm önerileri ile dünyanın her yerinden firmalar, web sitesinde özel bir form doldurarak konseptlerini şehir planlamacısına iletebiliyor.

Moskova Hükümeti Bakanı Eduard Lysenko konu hakkında şunları söyledi:
“Şehrin başlıca görevlerinden biri, işletmelerin 5G tarafından sunulan fırsatları daha iyi anlamalarına yardımcı olmak ve yeni dijital ürünlerin geliştirilmesini teşvik etmektir. Bunun için DIT ve ICT.Moscow, 5G’ye yönelik özel bir proje başlattı – iletişim teknolojisindeki en son neslin geliştirilmesinde bir bilgi temeli. Platform, bireylere ve işletmelere test için yeni çözümler hakkında fikir gönderme fırsatı sunar. Bugün itibariyle, sitede hali hazırda 60’tan fazla Rus ve uluslararası vaka incelemesi bulunuyor.”

5G test ve kullanım uygulamalarını açıklamaya ek olarak site, Moskova’daki tüm 5G pilot bölgelerini gösteren ve şu anda operasyonel olan ve şu anda başlatmaya hazır olan bir haritayı içeriyor. Kullanıcılar, ekipmanları test eden operatörler hakkında, başarılı vaka incelemelerinin ve diğer faydalı bilgilerin bir listesiyle birlikte bilgi alabiliyor.