Moon Platform Mimaride Yeni Bir Dönem Başlatıyor

Malzeme üreticilerini, mimarları, tedarikçileri ve tasarımcıları bir araya getirmek üzere İngiltere’de kurulan Moon Platform, Türkiye’de hizmet vermeye başladı. Sefer Doğan Özdoğan tarafından kurulan platform, yapay zeka destekli altyapısıyla mimari tasarımların ölçeğinden maliyetine kadar baştan sona sanal ortamda planlanmasını sağlıyor.

Moon Platform, MOON On, MOON Business, MOON CRM ve MOON Demonte olmak üzere farklı kullanıcılara hizmet vermek üzere dört farklı deneyim sunuyor. Platform ayrıca tasarımları artırılmış gerçeklik sayesinde doğrudan uygulanacakları ortama yansıtarak, mekanı nasıl değiştireceğini canlı olarak görüntüleyebiliyor.

Geleceği farklı bir vizyonla inşa etmek, sınırları zorlamak ve yaratıcılığı özgürce ortaya koyabilmek için teknolojiden destek aldıklarının altını çizen Moon Platform Kurucusu Sefer Doğan Özdoğan, düzenlenen basın toplantısında projeyle ilgili detaylara yer verdi. Özdoğan, şunları söyledi:

“Moon Platform içerisinde birbirinden farklı hizmet alanları sunuyoruz. Platformumuz tamamen kişiselleştirilebilir bir altyapı üzerine hazırlandı. Bunlar arasında mimarların çalışmalarında yeni ürün ve firmaları tercih ederken doğru kararlar vermek için kullanabilecekleri kullanıcı değerlendirme sistemi, numune ve kartela talep yönetimi, sektöre dair etkinliklerin listelendiği etkinlik takvimi gibi alanlar var. Ayrıca Moon Board uygulamamızla üst düzey konfigürasyona sahip bir tablet, telefon veya bilgisayara ihtiyaç duymadan, uygulama zeminini dilediğiniz gibi yapılandırmanız mümkün. Bu zeminde seramik, parke, halı gibi konumlandırmalar yapabiliyor, kütüphanemizden farklı tasarım öğelerinin yer aldığı ürünleri ekleyebiliyoruz. Ayrıca ürünleri artırılmış gerçeklikle uygulanacak mekanda konumlandırıp, mekanı seçilen malzemeler eşliğinde önden görme imkanı da sunuyoruz.”

Son derece ilginç özelliklere sahip olan platform, 30 kişilik ekibin bir yıllık çabası sonucunda ortaya çıkmış ve gelişmeye devam ediyor. Neler yapabildiğine göz atmak için https://moonon.uk adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?