Modern İnternet Sitelerine Giden En Kolay Yol

STRATO, CM4all ile ortaklaşa olarak müşterilerden gelen spesifik özellik talepleri doğrultusunda, Hazır Websitesi ürünü üzerinde yeniden çalıştı.

Yeni sürüm, ürün lans-man tarihi olan 2014 yılından bu yana yapılan en büyük günceleme olma özelliğini taşıyor. Yeni sürüm; mobil editör, yüzde 100 duyarlı şablonlar ve izleme fonksiyonlu ön pa-nel gibi özellikler sunuyor. Aynı zamanda tamamen yenilenmiş tasarımlar ve yeni fo-toğraf widget’ları da mevcut bulunuyor.

“STRATO Hazır Websitesi’nin yeni sürümü, deneyimsiz kullanıcıların bile sadece birkaç adımda kendi internet sitelerini oluşturabilmesine imkan sağlayan ileri düzeyde gelişti-rilmiş, çok başarılı bir üründür” diyen STRATO CEO’su Dr. Christian Böing, “Yeni sürüm için müşterilerimizden geri bildirimler toplayarak, bu doğrultuda müşterilerimizin önce-likli ve temel dileklerinin yerine getirilmesi için büyük bir titizlikle çalıştık ” diyerek sözlerine devam ediyor.

Bir bakışta öne çıkan yenilikler:
Mobil editör: internet sitenizi istediğiniz her an ve her yerde düzenleyin
Mobil editör sayesinde kullanıcılar ana sayflarını her an ve her yerde, ister akıllı telefon, ister tablet veya isterlerse dizüstü bilgisayarı üzerinden, düzenleyebilir ve yeni içerikler ekleyebilirler. Örneğin, yolda giderken diledikleri bir fotoğrafı Editör aracılığıyla akıllı telefonları üzerinden sitelerine yükleyebilirler. Ayrıca metin düzenlemelerinde, duyarlı metin editörü, cihazın tam ekran genişliğini kullanır. Şeffaf renk nüansları gibi daha bireysel tasarım seçenekleri de kullanıcı, anasayfası üzerinde çalışırken ayarlanabilir.

Yüzde 100 duyarlı web siteleri: Tüm cihazlarda doğru gösterim

STRATO Hazır Websitesi tüm tasarımları, duyarlı web tasarımlarına dönüştürülebilir. Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon: kullanıcıların web projelerinde kullandıkları her tasarım otomatik olarak istenilen cihaza adapte edilebilir. STRATO Hazır Websitesi, kullanıcıların sektörlerine ve konularına özgü farklı tasarımlar sunuyor. STRATO Hazır Websitesi şirketlere, kulüplere ya da etkinliklere en iyi şekilde uyabilecek, özgürce özelleştirilebilecek kaliteli tasarımlar sunmayı amaçlıyor.

Mobil Ön Panel: bir bakışta en önemli site istatistikleri

Başarılı bir web projesi için web sitesi sahiplerinin, ziyaretçilerinin davranışlarını bilmesi gerekiyor. Yeni yönetim arayüzü (ön panel) bir bakışta kullanıcılara web sayfalarının ne kadar görüntülenme aldığını ve tekil ziyaretçi sayısını gösteriyor. Aynı zamanda, ön panel ziyareçilerin nereden geldiğini (doğrudan arama, arama motoru üzerinden, vb) belirleyebilir. Buna ek olarak, kullanıcılar farklı iletişim widget’ları üzerinden gönderilen mesajları görebilir. Ön Panel, mobil düzenleyicinin bir parçası olduğu için, kullanıcılar akıllı telefon ya da tablet üzerinden de rahatça kontrol edilebilirler.

“Material Design” Masaüstü sürümü: kullanım kolaylığı odaklı

STRATO ve partneri CM4all ortaklaşa olarak çok iyi bilinen kullanıcı arayüzleri üzerinde yeniden çalıştı. STRATO Hazır Websitesi şimdi Google’ın kanıtlanmış ürünü Material Design’ı kullanıyor. Bu, tüm işlemlerin daha sezgisel ve menüler arasında gezinmenin daha kolay olmasını sağlıyor.

Yeni Fotoğraf Widget‘ları: yaratıcı ve çeşitli görünüm

Yeni fotoğraf widget’ları sayesinde kolay kullanımlı ve sezgisel tasarımlar oluşturulabilir. Kullanıcıların artık sayfalarında farklı fotoğraflar yayınlamak için daha fazla imkanları var. Ziyaretçilerin her fotoğrafı tek tek görebileceği özellikte bir fotoğraf kolajını, “Photo Grid” sadece tek tık ile Raster-Optik’te oluşturabilir.
Buna ek olarak, fotoğraf albümü için yeni bir Widget: fotoğraflar ister yüksek, kare, pasaport fotoğrafı formatında, yuvarlak çerçeveli veya ister polaroid olsun, kullanıcılar albümlerindeki fotoğraflarının hangi biçim ve boyutla görüntüleneceğine kendileri karar verebiliyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?