Milestone Systems Güvenlik Sektörünü Buluşturdu

Açık platform video yönetim yazılım pazarının lideri ve öncü tedarikçisi Milestone Systems POV İstanbul etkinliğinde güvenlik sektörü ekosistemini bir araya getirdi.

1998 yılında Danimarka’da kurulan ve 2004 yılından beri de Türkiye’de hizmet veren Milestone Systems’ın distribütörleri, tedarikçileri, son kullanıcıları ve karar vericiler ile bir araya geldiği Power Of Video etkinliklerinin Türkiye ayağı ilk kez 11 Mayıs 2022’de İstanbul’da gerçekleştirildi.

Türkiye’de açık platform video yönetim yazılım pazarının lideri ve öncü tedarikçisi olan Milestone’un farklı sektörler için sunduğu yenilikçi çözümleri sergilemek ve ekosistemi buluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlik, kamu ve özel sektörden güvenlik profesyonellerini buluşturdu.

Etkinliğin açılışında konuşan Milestone Systems Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye Bölge Lideri Amine Sadi, 25 yıla yakın bir süredir farklı kıtalarda şehirlerin, kurumların ve insanların güvenli, verimli ve korunaklı kalmasına yardımcı olduklarının altını çizerken, Power of Video etkinliğinin yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu söyledi. Sadi, katılımcıların video teknolojilerinin farklı sektörler ve endüstrilerde hayatlarımızı nasıl kolaylaştırdığını ve güvenliğimizi nasıl artırdığını bu buluşmalarda birebir inceleme ve deneyimleme imkanı bulduğunu kaydetti.

Yaptığı konuşmada Video Yönetim Sistemleri’nden Veri Odaklı bir video platformu olmak yönünde ilerlediklerini vurgulayan Milestone Systems Doğu Avrupa Satış Müdürü Özgür Uygur ise Milestone Systems’ın sunduğu açık platformda güvenlikten ulaşıma, acil durum müdahalesinden trafik optimizasyonuna ve hatta vahşi yaşama kadar pek çok farklı alanda fayda sağlayan uygulamalarla çalışan görüntü tabanlı teknoloji yazılımlarını kullanıcılarıyla buluşturduğunu aktardı.

Sunumunda Milestone’un yeni partner programı hakkındaki detayları da davetlilerle paylaşan Özgür Uygur, “2 yıl sonra ekosistem olarak birlikte yapılan ilk toplantıya ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz. Videonun olduğu her alanda sunduğumuz çözümlerimiz ve her geçen gün genişleyen Milestone topluluğumuzla sektöre katkılarımız artarak devam edecek. Partnerlerimiz ve teknoloji çözüm ortaklarımızla birlikte, yapabileceklerimiz sizin hayal edeceklerinizle sınırlı” diyerek tüm katılımcılara bir kez daha teşekkür etti.

Sunumların ardından yapılan panelde ise sektör profesyonelleri nesnelerin internetindeki hızlı artış, üretilen verinin yalnıza çok ufak bir kısmının analiz ediliyor olması, artan siber güvenlik tehditleri ve tedarik zincirinin güçlendirilmesi başta olmak üzere 2022 yılı güvenlik sektörü sıcak gündemlerini davetlilerle birlikte tartıştılar.

POV İstanbul’da ayrıca katılımcıların Saimos, iSIMPlatform, Intel, Dell, Axis ve Veer’in Milestone Systems ile entegre olarak Akıllı ve Güvenli Şehirler, Sağlık ve Lojistik alanında sundukları çözümler ve yeniliklerin de canlı demolarla deneyimlenmesi sağlandı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?