Milestone Systems 25. Yılında Güvenlik Sektörünü MXD İstanbul’da Buluşturdu

Milestone Systems güvenlik ve bilişim sektörünün temsilcilerini Milestone Experience Day MXD İstanbul’da bir araya getirdi.

1998 yılında Danimarka’da kurulan ve 2004 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veren Milestone Systems’ın dünyanın pek çok farklı bölgesinde hayata geçirdiği Milestone Experience Day etkinliklerinin İstanbul ayağı gerçekleştirildi.

Milestone Systems üst düzey yöneticilerinin distribütörler, tedarikçiler, son kullanıcılar ve karar vericiler ile bir araya geldiği etkinlik kamu ve özel sektörden güvenlik ve bilişim profesyonellerini buluşturdu.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Milestone Systems Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölge Direktörü Paul Park, Milestone’un 25 yılını kutladıkları bu senede, Türkiye’de böylesine geniş kapsamlı bir davete ev sahipliği yaptıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Milestone olarak 25 yıl boyunca hep piyasanın üzerinde bir performans sergilediklerinin altını çizen Park, “geleceği tahmin etmenin en iyi yolunun geleceği inşa etmek” olduğu mottosuyla hareket ettiklerini, geleceğin teknolojisini belirlerken, teknolojinin sorumlu kullanımının da her zaman kurumsal öncelikleri olduğunu vurguladı.

Milestone Systems Doğu Avrupa Satış Müdürü Özgür Uygur ise konuşmasında, Milestone Systems’ın sunduğu açık platformda 24 ülkede, 1.200’den fazla çalışanı, 11 binin üzerinde uygulayıcı partneri ile 25. Yılında güvenlikten ulaşıma, sağlıktan eğitime çok farklı sektörlerde Video’nun ötesinde nelerin mümkün olduğunu tüm dünyaya gösterdiği bilgisini verdi.

Bugün Dünyada 13 binden fazla cihazda Milestone yazılımının olduğunu söyleyen Uygur, Türkiye’de açık platform video yönetim yazılım pazarının lideri ve öncü tedarikçisi olan Milestone’un ülkemizde bugüne kadarki yolculuğu hakkındaki detayları da davetlilerle paylaştı.

Özgür Uygur, “Türkiye’de hizmet vermeye başladığımız günden bu yana 300 bin lisans ile 3 bin müşteriye ulaştık. Güvenlik sektörü ve veri odaklı video yönetim platformumuz her geçen gün büyürken, Türkiye’deki Milestone topluluğu da hızla büyüyor. Milestone Experience Day MXD İstanbul’da ‘Milestone teknolojisi ile Milestone kullanıcıları neler yapıyor’u deneyimleyebileceğiniz, farklı sektörler için sunduğumuz yenilikçi çözümleri sizlerle bir kez daha paylaşacağımız için çok heyecanlıyız. Farklı endüstrilerde Video’nun ötesinde görebileceklerinizi birebir incelerken, bugün aramızda olan kamu ve özel sektörden siz değerli güvenlik ve bilişim profesyonelleriyle hem sektörü hem de ekosistemimizi birlikte nasıl daha iyiye taşıyabileceğimizi değerlendirme imkanını da bulduğumuz için çok mutluyuz” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Sunumların ardından sektör profesyonelleri Dell Teknoloji’den Emre Nasır, Milestone Systems Bölge Direktörü Paul Park ve Axis Communications’dan Tertius Wolfaardt, “Video Teknolojisiyle Nelerin Mümkün Olduğuna Dair Algıları Değiştirmek” konulu panelde biraraya geldiler. Panelistler ve katılımcılar daha önceki dönemde sektörün odağının “bir şeyin olmasını beklemek” , şimdi ise “olmadan önlemek” olduğu konusunda hemfikir olurken, bugün özellikle Yapay Zeka desteği ile, kullanıcıların hangi sorununu çözeceklerine odaklandıklarını, verimlilik artırma ve kayıpları önleme konularının ise hala öncelikli olduğunu vurguladılar.

Milestone Experience Day İstanbul’da katılımcılar ayrıca Dell, Axis, Bosch, Western Digital, i-Pro, Seagate, IDCUBE, Zenitel, Nedap ve Onestechnology firmalarının Milestone Systems ile entegre çözümlerini de canlı demolarla deneyimleme imkanı buldular.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?