Mama Luma 5 Yılda 50 Ülkeye Ulaştı

Enterprise Next röportajlarında konuğumuz Mama Luma Kurucu Ortağı Ata Sarı oldu.

Türk girişimci Ata Sarı tarafından, 2017’de Santa Barbara’da kurulan çocuk lüks giyim markası Mama Luma, dünyaya açılma yolculuğunu hız kesmeden sürdürüyor. Şirket, kısa sürede e-ticarette yakaladığı ivmeyi, yeni mağaza ve distribütörlük anlaşmalarıyla genişletiyor. İstanbul’daki ilk mağazasını 2021’in sonunda Galataport’ta açan marka, 5 yılda 50’yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirerek yıllık 100 bin adetlik satışına ulaşan Mama Luma, üretiminin yüzde 95’ini ihraç etti ve geçen yılı yüzde 40’lık ciro artışı ile kapattı. Şirketin 2022 hedefinde daha yüksek bir büyüme oranına ulaşmak var.

“Türkiye’deki ilk mağazamız ilgiyle karşılandı”

Mama Luma’nın yeni dönem hedeflerine de değinen Ata Sarı, “Mama Luma’nın satış hacminin yüzde 95’ini ihracat oluşturuyor. Bu anlamda çocuk lüks giyim sektöründe Türkiye’yi başarıyla temsil ettiğimiz için gururluyuz. Rusya ve İngiltere’yle yaptığımız distribütörlük anlaşmaları sayesinde, yolumuza hız kesmeden devam edeceğiz. Bir yandan da Türkiye’de marka bilinirliğimizi artıracak girişimlerde bulunacağız, daha görünür olmak istiyoruz. Galataport’taki mağazamız daha yeni açılmış olmasına rağmen yoğun bir ilgiyle karşılandı. Farklı bölgelerde, başka mağazalar açmak üzere de araştırmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Hollywood’un küçük yıldızları tercih ediyor

Yüzde 100 yerli bir marka olarak kurulan Mama Luma, ‘Made in Turkiye’ etiketi ile Hollywood’un minik yıldızları tarafından da tercih ediliyor. Faithe Herman, Stella Edwards, Madeleine McGraw ve Lexy Kolker bugüne kadar markanın tasarımları ile kırmızı halıda boy gösteren ünlüler arasında yer alıyor.

Tüm bunları ve daha fazlasını Ata Sarı ile gerçekleştirdiğimiz aşağıdaki sohbetten izleyebilirsiniz.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?