Maliyetleri Düşüren Çözüm: Yönetilen BT Hizmetleri

Birçok şirketin giderek BT yönetimlerini profesyonellere devrettiği iş dünyasında, yönetilen BT hizmetlerinin sağladığı avantajlar şirketlere çoğu alanda cazip fırsatlar sunuyor.

Küçük işletmelerin teknolojiye bağımlılığı arttıkça, BT ile ilgili konulara kayıtsız kalmamaları gerekiyor. Çoğu şirketin güvenli internet ve bilgisayar sistemleri olmadan çalışamamaları, BT hizmetlerine büyük ihtiyaç doğuruyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera, yönetilen BT hizmetlerinin genellikle otomobil bakımına benzediğini, araçların performans ve ömrünü etkileyebilecek hususların önüne geçmek için nasıl düzenli bakımlara gidiliyorsa, KOBİ’lerinde sadece sorun yaşadıklarında değil rutin halinde bakımlarını gerçekleştirebilme adına yönetilen BT hizmetlerine başvurmaları gerektiğini dile getirerek şirketlerin neden yönetilen bir BT hizmetini tercih etmeleri gerektiğini 7 maddede sıralıyor.

1. Güvenilir hizmet sunuyorlar. Problem sonrası onarım için BT hizmeti ile karşılaştırıldığında yönetilen BT hizmetlerinin şirketler için daha avantajlı olduğunu dile getiren Clonera, yönetilen BT hizmetlerinin şirketlerin yangınını söndürmeye değil, önlemeye çalıştığını ve şirketlere yardımcı olmada daha güvenilir olduğunu belirtiyor.

2. Proaktif yaklaşımlara sahip. Yönetilen BT hizmeti modeli, şirketlerin verimliliğini azaltan, zaman ve para kaybına neden olan teknik sorunları önleme konusunda uygulamalı bir yaklaşım benimseyerek problemlerin önüne geçiyor ve şirketler için mümkün olan en güvenli ve verimli sistemleri oluşturmak için çalışıyor.

3. Siber tehditlere karşı sürekli korunma sağlıyor. Suçluların her zaman kötü amaçlı yazılım türlerini açığa çıkarmalarıyla şirketlerin sürekli olarak koruma katmanlarını izlemek ve güncellemek durumunda kaldıklarını belirten Clonera, yönetilen BT hizmetleri modelinde uzmanların bunu şirketler için yaparak siber suçlulara zaman, para ve veri kaybeden birçok işletmeden biri olma ihtimalini en aza indirmeye çalışıyor.

4. Sıralanmış hedeflere sahip. Şirketler bir onarım modeli üzerinde çalışırken, sorunları engellemelerine yardımcı olmak için harekete geçmiyorlar. Yönetilen BT hizmetinde ise şirket ve hizmet sağlayıcı mümkün olan en iyi sistemleri oluşturmak ve sürdürmek için birlikte çalışıyor ve kötü amaçlı yazılımdan uzak kalınırken sorunsuz ve optimum hızda çalışan sistemler oluşturuluyor.

5. Geniş çalışma alanı sunuyor. Yönetilen BT hizmeti, tek seferlik alınan BT hizmetine göre çok geniş alanda çalışma avantajını şirketlere sunuyor. BT güvenliği, yönetilen yedekleme ve kurtarma, yönetilen felaket kurtarma ve iş sürekliliği, ağ performansı, uzaktan erişim, yeni çalışanların BT ihtiyaçları ve uyumlulukla ilgili konular dahil olmak üzere bir çok alanda hizmet sunuluyor.

6. Maliyet etkinliğinde avantaj sağlıyor. Yönetilen bir BT hizmet yaklaşımı, diğer çözümlerle kıyaslandığında şirketlere daha uygun maliyetlere gelebiliyor. Çünkü yönetilen BT hizmetleri, ekipman, yazılım ve depolama gibi giderlerde akıllı satın alma kararları almanıza yardımcı olarak maliyet tasarrufu sağlayabiliyor.

7. Huzurlu bir BT yönetimi sağlıyor. Clonera, meşgul profesyoneller için yönetilen BT hizmetlerinin en büyük yararlarından birinin ciddi bir zaman kazancı olduğunu ve şirketlerin profesyonel bir ekip ile birlikte doğru yönetilen ve güvenliğinden emin olunan bir BT altyapısına sahip olduklarını belirtiyor. Bu sayede BT uzmanları katma değerli işlere daha fazla zaman ayırabiliyor.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?