Linktera Teknoloji İhracatı ile 2022’de İki Kat Büyüyecek

Danışmanlık ve yazılım şirketi Linktera, 2021 değerlendirmesi yaparak 2022 hedeflerini paylaştı. Hem hizmet verdiği sektör hem de proje sayısında rekorlar kıran Linktera’nın Genel Müdürü Taşkın Osman Aksoy, “2022 yılında yurt dışında genişleteceğimiz müşteri ve servis alanlarıyla ciromuzu da en az iki kat arttırmayı hedefliyoruz. Yeni ürünler geliştirerek analitik ve ödeme sistemlerini öne çıkartacağız ve sektörde ses getirecek yeni çözümlerle geleceği dönüştürmeye devam edeceğiz” sözlerini ifade etti.

2020 yılında hayatımıza giren salgının etkileri 2021 yılında da sürmeye devam etti. Birçok şirket son iki yılda hızla dijital dönüşüm projelerine ağırlık vererek rekabet avantajı sağladı. Uzaktan çalışmanın etkisiyle rutin işlerin robot yazılımlara devredilmesi, insanların karantinada kalması sebebiyle de kurumların mevcut ve potansiyel müşterilerine uzaktan erişme ihtiyacı neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Bu doğrultuda da otomasyon sağlayan robotik yazılımlara, analitik modellere ve makine öğrenmesi tabanlı altyapılara ilgi arttı.

2021’de Türkiye’de ve dünyada önemli projelere imza attı

Dijital dönüşüm süreçlerinde firmalara küresel standartlarda ürün ve proje danışmanlığı, sistem entegrasyonu ve uçtan uca proje yönetimi hizmetleri sunan Linktera Genel Müdürü Taşkın Osman Aksoy, 2021 yılında ‘parmak izimizi bıraktığımız adımlar’ konseptiyle birçok başarılı projeye imza attıklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu:
“Bu yıl hem yurt içi hem yurtdışında yeni müşterilerimiz aramıza katıldı. Ülke içinde Garanti Teknoloji, Halkbank, Temsa, Coca-Cola İçecek, Omsan gibi dev kurumlara ilk defa hizmet vermeye başlarken; yurtdışında Polonya-Credit Agricole, Kosova-TEB ve İtalya – Roche Global ile çalışmaya başladık. Diğer yandan SAS ile devam eden iş ortaklığımızı bölgesel seviyeye taşıdık ve veri görselleştirmesi alanında dünya lideri olan Denodo ile yeni bölgesel partnerlik kurduk. Dubai ofisimiz aracılığıyla da yakın zamanda Ortadoğu’da yeni projelerimize başlıyoruz. Parmak izlerimizi dokunduğumuz her yere bırakmaya devam edeceğiz.”

“İş ortaklıklarıyla büyümeye devam edeceğiz”

Aksoy, 2022 yılında iş ortaklarıyla birlikte büyümeye devam edeceğini belirterek “Alanında özelleşmenin ve uzmanlaşmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda Linktera ortak vizyona sahip uluslararası firmalar ve yerel girişimlerle iş ortaklıkları geliştiriyor ya da şirket alımları ve ortak şirket kuruluşlarıyla ilgileniyoruz. Bu vizyonla iş ortaklarımızın yazılımlarının kurulum, bakım ve destek hizmetlerini ele almak için Sade Yazılım ile ortak kurduğumuz DETERA benzeri örnekleri genişletmeyi ve kattığımız değeri arttırmayı hedefliyoruz. Dubai ofisimiz de 2020 sonunda faaliyetlerine başladı. Benzer şekilde kurduğumuz diğer iş ortaklıkları üzerinden de bölgedeki faaliyetlerimizi arttırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yine bu iş ortaklıklarının sağladığı teknoloji platformlarıyla LinkteraLABS altında geliştirdiğimiz ürünleri de birleştirerek bölge açılımımıza hız kazandırmayı planlıyoruz. 2022 yılında yurt dışında genişleteceğimiz müşteri ve servis alanlarıyla ciromuzu da en az iki kat artırmayı hedefliyoruz. Yeni ürünler geliştirerek analitik ve ödeme sistemlerini öne çıkartacağız ve sektörde ses getirecek yeni çözümlerle geleceği dönüştürmeye devam edeceğiz” dedi.